Minesota i Filadelfija pobijedile u gostima

Peković je utakmicu završio sa 12 poena, četiri uhvaćene lopte i jednom asistencijom, za nešto više od 22 minuta igre.
Klipers - Minesota, Foto: Fonet
Ažurirano: 29.02.2012. 09:09h

Nakon nekoliko dana pauze zbog Ol-star vikenda u Orlandu, nastavljeno je takmičenje u NBA ligi.

Pobjede su upisale Minesota i Filadelfija crnogorskih reprezentativaca Nikole Pekovića i Nikole Vučevića.

Minesota je bila silna na gostovanju Los Anđeles Lejkersima (109:97), a starter Peković je utakmicu završio sa 12 poena (iz igre je šutirao 7-4, dok sa linije bacanja nije imao promašaj iz četiri pokušaja), četiri uhvaćene lopte i jednom asistencijom, za nešto više od 22 minuta igre.

Za 18. pobjedu Minesote u sezoni najzaslužniji su bili Derik Vilijams i Majkl Bizli sa po 27 koševa i pet skokova. Obojica su meč počeli na klupi, odakle je Minesota na ovom meču dobila čak 72 poena, što je najbolji učinak sezone, a dva poena manje od rekorda NBA lige.

Minesota je dobila iako najbolji igrač tima Kevin Lav nije bio na uobičajenom nivou (10 poena, sedam skokova). Lav je, međutim, u trećoj četvrtini dobio udarac u rebra, zbog čega je morao u svlačionicu, a na klupu se vratio nakon pet minuta u posljednjoj četvrtini. Rik Adelman da, međutim, nije više uvodio u igru, jer, kako kaže, nije bilo potrebe za tim.

“Svo vrijeme sam birao mjesto i pogađao otvoren šut. Kevin (Lav) nije imao jedno od najboljih večeri, zato su ostali morali da daju veći doprinos. To su dobre strane našeg tima. Iako je Kevin Ol-star igrač, imamo mnogo drugih igrača koji mogu da odrade velike stvari. Kad njemu ne ide, mi sa klupe smo tu da mu pomognemo”, kazao je Derik Vilijams.

Klipersima nije pomogao ni odličan tandem. Blejk Grifin (30 poena, sedam skokova) i Kris Pol (27 poena, šest asistencija, četiri skoka)

Vučević je igrao 23 i po minuta, ali je imao slabiji učinak – šest poena (šut iz igre 8-3, 1-0 sa linije bacanja), pet skokova i dvije blokade u ubjedljivoj pobjedi Filadelfije u gostima protiv Detroita (97:68), kojom je prekinuta serija od pet uzastopnih poraza.

Tadeus Jang je bio najefikasniji u Filadelfiji sa 20 poena, a imao je i osam skokova. U poraženom timu izdvojio se Greg Monro sa 20 poena, osam skokova i tri asistencije.

Sa 32 poena, od kojih je ključan bio pogodan 19.4 sekundi prije kraja, Derik Rouz je predvodio Čikago do pobjede protiv Šarlota (99:95). Joakim Noa je dodao dabl-dabl učinak od 15 poena i 16 skokova.

Seriju od pet uzastopnih poraza prekinuo je i Boston, i to u Klivlendu (86:83), prvenstveno zahvaljujući veteranima Rey Alenu (22 poena) i Kevinu Garnetu (18 poena i osam skokova), dok je šampion Dalas poražen u gostima od Nju Džersija (93:92), koje je do pobjede predvodio Bruk Lopez sa 38 koševa, te odlučujućim slododnim bacanjima 42 sekunde prije kraja.

Posljednji pokušaj za domaće imao je Džejson Kid, ali je njegov pokušaj bio prekratak, pa su Maveriksi doživjeli 14. poraz u sezoni.

Rezultati:

Klivlend – Boston 83:86 (Irving 24 p - Alen 22 p, Garnet 18 p, 8 sk)

Indijana – Golden Stejt 102:78 (Grendžer 25 p - Raš 14 p, 7 sk)

Detroit – Filadelfija 68:97 (Monro 20 p, 8 sk - Jang 20 p, 8 sk)

Čikago – Nju Orleans 99:95 (Rouz 32 p, 9 as - Kaman 17 p, 11 sk, 5 as)

Hjuston – Toronto 88:85 (Lovri 26 p, 5 as - Derozan 17 p)

Milvoki – Vašington 119:118 (Danlivi 28 p - Bejker 20 p, 11 sk)

Dalas – Nju Džersi 92:93 (Novicki 24k, 10s - Lopez 38 p, 6 sk)

Sakramento – Juta 103:96 (Kuzins 22 p, 18 sk, Tornton 21 p - Heris 18 p, 7 as)

LA Klipers – Minesota 97:109 (Grifin 30 p, 7 sk, Pol 27 p, 6 as - Bizli 27 p, 5 sk, Vilijams 27 p, 5 sk)