Mitrovićev Asvel je na samo pobjedu od zone plej-ofa
2164 pregleda 0 komentar(a)
Mitrović
Mitrović
Ažurirano: 20.12.2019. 23:02h

Zvanično najboplji crnogorski košarkaški trener, Zvezdan Mitrović, proslavio je izbor KSCG sa velikom pobjedom na klupi Asvela.

Francuski evroligaš je slavio kući protiv Albe 93:81, sedmu pobjedu u 15. kolu Evrolige.

Tim učinkom klub sa jednim od najskromnijih budžeta je premašio sva očekivanja u evropskom elitnom takmičenju, skoro na polovini sezone kandidat je za plej-of.

Asvel je do pobjede došao sjajnom igrom u trećoj četvrtini koju je dobio sa 31:14, ali i timskom košarkom, pa je Lajti sa 14 poena bio najefikasniji kod domaćina. Hermanson sa 17 i Sikma sa 15 poena su bili najbolji u Albi.

Bajern Dejana Radonjića je u Minhenu poražen od Barselone 77:67. Kori Higins sa 16 i Nikola Mirotić sa 14 poena i devet skokova su vodili "blaugranu" do nove pobjede - 12. kojom se na vrhu izjednačila sa Realom i Efesom.

Bajern je ostao na šest pobjeda.

U derbiju 15. runde, CSKA je u Istanbulu prekinuo niz Efesa od osam uzastopnih pobjeda - 81:80.

Efes je imao sedam poena prednosti pred posljednjih 10 minuta, a gosti 28. poenom Majka Džejmsa 17 sekundi prije kraja došli do pobjede.