Mitrovićev Asvel bolji od Baskonije, poraz Zvezde u Istanbulu

Francuzi slavili nakon dva poraza u duelima sa Bajernom i Žalgirisom
2791 pregleda 1 komentar(a)
Micić je vodio Efes do pobjede nad Zvezdom, Foto: Euroleague.net
Ažurirano: 29.10.2019. 22:56h

Asvel je 30 minuta bio u minusu u duelu sa Baskonijom, ali je u posljednjoj četvrtini sve nadoknadio - izrabranici Zvezdana Mitrovića slavili su 66:63 za treću pobjedu u Evroligi ove sezone.

Nigerijac Tonje Džekiri je sa 16 poena i 11 skokova bio najbolji u francuskoj ekipi, Ismael Bako je postigao 11, a odličan je bio i 17-godišnji Metju Stracel sa devet pogodaka (trojke 4-3).

Baskonija je imala posljednjih 16 sekundi da izbjegne poraz, ali je Luka Vildosa promašio šut za tri poena...

Najbolji u španskom sastavu bio je Tornike Šengelija sa 17.

Crvena zvezda je u Istanbulu protiv Anadolu Efesa upisala treći uzastopni poraz u Evroligi, ukupno četvrti.

Efes je slavio 85:70 u duelu u kojem je gotovo 35 minuta dominirao, imao i 16 poena prednosti... Zvezda je imala reakciju sredinom treće četvrtine kada je i preokrenula, ali tim Ergina Atamana nije dozvolio iznenađenje.

Vasilije Micić je sa 26 poena predvodio turski tim protiv ekipe za koju je igrao u sezoni 2015/16, Šejn Larkin je upisao 13, dok je najefikasniji u Zvezdi bio Lorenco Braun (18).

Armani je slavio u Berlinu protiv Albe (81:78), dok je Himki bio bolji od Panatinaikosa - 103:86.

Ruska ekipa je imala šest igrača sa dvocifrenim učinkom, prednjačio je Aleksej Šved (26).

Himki, Efes i Olimpija nakon večerašnjih trijumfa imaju skor od četiri trijumfa i jednog poraza.