Mladi košarkaši bolji od Letonije

Nikola Žižić, Foto: Fibaeuropa.com
Ažurirano: 15.07.2014. 14:51h

Mlada košarkaška reprezentacija Crne Gore pobijedila je danas Letoniju 60:59 (16:22, 13:19, 16:7 i 15:11), u utakmici drugog kola novoformirane G grupe Evropskog prvenstva na Kritu, za igrače do 20 godina.

Tim trijumfom, drugim na šampionatu, crnogorski košarkaši prekinuli su seriju od četiri uzastopna poraza.

Izabranici selektora Mihaila Pavićevića do pobjede došli su trojkom Nikole Žižića 11 sekundi prije kraja.

Letonija je tokom cijelog meča bila u vođstvu, koje je u 17. minutu iznosilo 14 poena (41:27).

Crna Gora je prvi put povela u 34. minutu (55:54), ali je Letonija sa tri uzastopna poena ponovo došla do vođstva (57:55).

Izjednačio je Žižić na 57:57, a isti igrač je nakon novog vođstva Letonije (59:57), trojkom riješio sve dileme.

Najefikasniji u pobjedničkoj selekciji, koja je drugu fazu takmičenja počela jučerašnjim porazom od Švedske, bio je Milija Miković sa 20, dok su po 11 poena postigli Žižić i Veselin Kovačević.

Žižić je imao i 15 skokova.

U letonskoj selekciji najbolji je bio Anzejs Pasečniks sa 18 koševa.

U drugom meču G grupe danas će igrati Bugarska i Švedska.

Crnogorska reprezentacija u nastavku borbe za opstanak i plasman od 13. do 20 . mjesta igraće sjutra u 11 sati i 30 minuta sa Bugarskom.