Mornar bez otpora u Beogradu, Zvezda za deset minuta riješila meč

6801 pregleda 8 komentar(a)
Beron u duelu sa Markotom i Rosom, Foto: Crvena zvezda MTS
Ažurirano: 25.11.2019. 19:49h

Očekivan ishod drugog derbija 8. kola ABA lige - Crvena zvezda je u Beogradu pobijedila Mornar 105:82.

Barani nisu bili u stanju da iznenade, a ni da priprijete "crveno-bijelima", riječi Mihaila Pavićevića da je Mornar trenutno ekipa bez karaktera dobile su potvrdu u dvorani "Aleksandar Nikolić", o čemu govori i rezultat.

Drugi put Mornar je primio više od 100 poena (Primorska im je ubacila 101), barski sastav ima i statistički najslabiju odbranu u ABA ligi - sa 696 primljenih poena.

Zvezda je od rezultata 5:4 za goste za šest minuta i 44 sekunde napravila seriju 24:4 i već nakon prvih 10 minuta imala 19 poena prednosti.

Privesti meč kraju bila je rutina, domaćin je imao i 20 razlike, a zaostatak Mornar nijednom nije bio manji od dvocifrenog.

Mornar je doživio četvrti poraz, Zvezda upisala petu pobjedu na osmom meču u sezoni.

Branko Lazić i Majkl Odžo su bili najefikasniji sa 13 poena, 12 je ubacio Filip Čović.

U ekipi Mornara 22 poena Džejkoba Pulena.