Mornar bolji i od Podgorice

Košarkaši Mornara pobijedili su večeras u Podgorici istoimeni domaći tim 91:78, u utakmici 14. kola Erste Prva A crnogorske lige.
Ažurirano: 04.02.2012. 23:00h

Barani su odlično odigrali prvo poluvrijeme, stekli 13 poena prednosti (51:38), koju su u nastavku rutinski sačuvali.Lider šampionata zabilježio je 13. trijumf, dok je Podgorica doživjela sedmi poraz ove sezone.

Uspješni su večeras bili i košarkaši Teoda, Lovćena i Mogrena. Teodo je u Tivtu savladao ABS Primorje 82:72 i ostvario osmu pobjedu ove sezone. Domaći sastav je utakmicu prelomio u drugoj četvrtini, kada je stekao 12 poena prednosti (47:35).

Lovćen je do desetog trijumfa došao u Nikšiću trijumfom protiv Sutjeske 62:59. Loše izdanje domaćina i prosječan gost, koji je zasluženo slavio, najkraaći je opis meča u kojem su Cetinjani konstantno vodili. Jedino što su uspjeli da urade košarkaši Sutjeske je da jednom stignu do poravnanja i prednosti. Cetinjani su, sa druge strane, sa pola snage znalački iskoristili konfuznu igru Nikšićana.

Ubjedljivu pobjedu, osmu ove sezone, ostvario je Mogren koji je u Budvi trijumfovao u duelu sa Danilovgradom rezultatom 86:48. Nakon zagrijavanja, Budvani su dodali gas i goste ispratili sa minus 38...

Duel Ulcinja i Jedinstva odložen je zbog loših vremenskih prilika.

Podgorica - Mornar 78:91

Podgorica - Dvorana „T-Mobile”. Gledalaca: 150. Sudije: Jokić, Koljenšić (Podgorica), G. Vojinović (Nikšić). Rezultat po četvrtinama: 19:25, 19: 26, 16:17, 24:23.

Podgorica: Đurović, Femić, Simonović 4, Bogojević 20, Žižić, Mugoša 10, Gavranić 10, Pajović, Ljubenković 7, Nicaj 27, Lješković, Vušović.

Mornar: Pajović 6, Kasalica, Sarajlija 2, Miković, Ivanović 12, Akem 22, Jelenić 13, Radosavljević 17, Milošević 6, Pavić 3, Vujošević 7, Barović 3.

Sutjeska Lovćen 59:62

Nikšić - Dvorana: Sportski centar. Gledalaca: 200. Sudije: Šundić, Popović, Šanjević (Podgorica). Rezultat po četvrtinama: 13:22, 17:13, 15:11, 14:16.

Sutjeska: Kovač, Zarubica, Vranješ 21, Vukotić, Dragićević 2, Grabovica, Popović 15, Kuveljić 5, Krivokapić, Milošev, Pejović 7, Jocović 9.

Lovćen: Stojanović 15, Đoković 4, Latković, Milošević 6, Pavlićević, Vrbica 7, Borilović, Koprivica 2, Lopičić 10, Zejak 15, Milić, Latković 3.

Mogren - Danilovgrad 86:48

Budva - Mediteranski sportski centar”. Gledalaca: 150. Sudije: Lepetić (Herceg Novi), Kostić (Ulcinj), Kajević (Podgorica). Rezultat po četvrtinama: 17:18, 29:11, 20:13, 20:6.

Mogren: Fatić 5, Seferović 5, Milatović 11, Manojlović 20, Stajić 2, Eraković 3, Šestović 8, Osmajić 11, Maričić 1, Suša 16, Mazalica 2, Jovović 2.

Danilovgrad: Ratković, Jovović 3, Baletić 2, Radonjić, Đerković, Stojanović, Kunjić 6, Vuković 5, Ademović 8, Cebalović 4, Mrdak 9, Patković 11.

Teodo - ABS Primorje 82:72

Tivat - Dvorana „Župa”. Gledalaca: 200. Sudije: Kaluđerović, Pantović (Nikšić), Muhadinović (Cetinje). Rezultat po četvrtinama: 19:21, 28:14, 20:17, 15:20.

Teodo: Mijović 8, Danilović, Radulović 29, Pekić, Čalić 2, Bošković 5, Subotić, Rondović 4, Staničić 3, Ljujić 6, Milošević 25, Lučić.

ABS Primorje: Arapović 12, Bulatović 18, Misinezović, D. Arapović, Krivokapić, Devrnja 4, M. Bulatović 3, Kovačević 17, Radak 12, Baćović 8, Brajović, Savić.