Barani teže nego što se očekivalo pobijedili Bjelopoljce, Cetinjani zahvaljujući Kandiću i Stojanoviću savladali Teodo
Damjan Kandić, Foto: Boris Pejović
Ažurirano: 29.04.2011. 20:08h

Mornar je teže nego što se očekivalo savladao borbenu i motivisanu ekipu iz Bijelog Polja.

Barani su se na taj način revanširali gostima za poraz u prvom susretu super lige.

Nakon prve četvrtine koju su izabranici Dragana Radovića, Barani su zaigrali znatno bolje u nastavku, uhvatili priključak i vrlo brzo se rezultatski odlijepili.

U trećem periodu u igri poen za poen Mornar je zahvaljujući odličnom Nikoli Ivanoviću nakon isteka trećeg perioda stigao do četiri poena prednosti (49:45).

Praktično do samog finiša posljednje četvrtine Bjelopoljci su imali rezultatski priključak, koševima Miljića čak stigli i do preokreta (49:51).

Međutim, znatno bolji finiš domaćih košarkaša uz nekoliko vezanih poena Jelenića odnio je prevagu.

U izuzetno zanimljivom i uzbudljivom meču punom preokreta, Lovćen je stigao do minimalne pobjede protiv Teoda.

Gosti su nešto više od dva minuta prije kraja imali 10 poena prednosti, ali su 60 sekundi prije posljednjeg zvuka sirene domaćini uspjeli da preokrenu i stignu do viška od pet poena.

Međutim, Damjan Kandić je trojkom uz dodatno vratio svoj tim u igru, a Petar Stojanović iz prodora postigao, kasnije se ispostavilo, pobjedonosne poene.

Tivćani su imali posljednji napad, ali nisu uspjeli da upute šut ka košu Cetinjana.

Zbog prigovora, arbitri su isključili igrača Lovćena Vladimira Boričića i trenera Miodraga Kadiju.

Ovim trijumfom, Lovćen je osigurao plasman u plej-of.

Sjutra: Budućnost - Ulcinj (19).

Mornar - Jedinstvo 74:64 (14:17, 16:12, 19:16, 25:19)

Bar - Dvorana: “Topolica”. Gledalaca: 150. Sudije: Jokić, Savović, Popović (Podgorica).

Mornar: Pešić 3, Damjanović 6, Sarajlija 5, Radović 10, Miković, Perović, Jelenić 14, Leković, Gagić 8, Vujošević 9, Ivanović 19, Kuveljić.

Jedinstvo: Kovačević, Tičević, Korać 6, Miljić 9, Damjanović, Omerović 7, Babača 8, Medenica 2, Petrović, Grdinić 2, Milošev 4, Ljujić 26.

Teodo - Lovćen 81:82 (22:17, 18:24, 16:18, 25:23)

Tivat - Dvorana: “Župa”. Gledalaca: 250. Sudije: Dragojević, Koljenšić (Podgorica), Kaluđerović (Herceg Novi).

Teodo: Lučić, Bulatović 13, Pekić, Lazović, Bošković 23, Manojlović 3, Rondović 6, Subotić 3, Seferović 13, Mandić 13, Božović, Ćalić 7.

Lovćen: Stojanović 6, Latković, Boričić 12, Pavlićević 2, Martinić 8, Jevđić 10, Lopičić 9, Kandić 28, Koprivica, Todorović 7, Mijatović.