Mornar lako sa Jedinstvom, Sutjeska sačuvala pobjedu u Ulcinju

Budućnost pobijedila Lovćen 104:78
1073 pregleda 1 komentar(a)
Vukota Pavić (Mornar), Foto: Mornar/Mediapro

Aktuelni šampioni, košarkaši Mornara, savladali su Jedinstvo 1950 - 102:80 na startu Super lige.

Barani su u drugoj četvrtini slomili otpor gostiju, pošto su taj period dobili 30:17, za plus 15 na poluvremenu.

Marko Mugoša i Vukota Pavić su sa po 15 poena bili najefikasniji u pobjedničkom timu, dok je na drugoj strani 19 poena dao Arso Leković, a 13 Luka Čović.

Sutjeska je jedini gost koji je slavio u prvom kolu. Nikšićani su u Ulcinju slavili 79:77.

Umalo su domaći napravili senzacionalni preokret. Sutjeska je imala 13 poena viška poslije 30 minuta, ali je Ulcinj dobio posljednji period 27:16, imao šansu da preko Džonsa četiri sekunde prije kraja poravna, ali je gost ipak sačuvao trijumf.

Pavlićević je bio najefikasniji kod pobjednika sa 19 poena, 18 je dodao Draško Knežević, 15 Radosav Spasojević.