Mornar nemoćan protiv Cibone

Cibona - Mornar 90:72 (23:21, 23:18, 24:22, 20:11)
Cibona - Mornar, Foto: Instagram
Ažurirano: 09.11.2016. 20:53h

Mornar je nakon 4. kola na polovičnom učinku u grupi D FIBA Lige šampiona. Izabranici Đorđija Pavićevića izgubili su u Zagrebu od Cibone, neuporedivo lakše od duela u ABA ligi prije nešto više od mjesec dana na istom parketu (91:89).

Razlog nije samo još jedna sjajna utakmica mladog centra Ante Žižića, koji je već u prvoj četvrtini postigao 11 koševa, do kraja 21 uz svih devet pogođenih šuteva za dva, već i debitant iz Amerike u dresu Cibosa, Skoti Rejnolds, koji je sjajno razigravao. Ipak, Mornar se držao do starta posljednje četvrtine, kada je domaćin serijom 9:0 i definitivno „ubio” nade gostiju.

U ekipi Mornara raspoložen je bio Oktavijus Elis, koji je uz 18 poena imao i osam skokova, četiri u napadu.

Cibona je upisala tek prvu pobjedu, nakon tri poraza od kojih je izabranike Damira Mulaomerovića posebno zaboljelo što su na „jednu loptu” izgubili od Avelina (84:83) i Mega Leksa (81:79).

Zagreb - Arena „Dražen Petrović”. Sudije: Sahin (Italija), Aunkrogers (Letonija), Mihaelides (Švajcarska).

Cibona: Rejnolds 10, Šakić 14, Marineli, Marić 4 , Samac, Ćorić, Džonson 12, Bošnjak, Rozić 5, Sulejmanović 8, Slavica 12, Joksimović 4, Žižić 21, Gospić.

Mornar: Hadžibegović 4, Čalić, Krstić, Džons 20, B. Radunović 6, Mijović 3, Elis 18, Vujošević 2, Pantić, Korać, Mugoša 4, Voler 15.