Mornar obezbijedio drugi krug pobjedom nad Fincima

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Derik Nidam sa 16, Strahinja Mićović ubacio je 14, dok je Uroš Luković meč završio sa 11 poena
Derek Nidam KK Mornar, Foto: Aba-liga.com
Ažurirano: 06.12.2017. 21:25h

Pobjedom protiv Finske Kataje basket u „Topolici” sa 76:71, u utakmici 6. kola grupe C, košarkaši Mornara izborili su plasman u drugu fazu takmičenja u FIBA Evrokupu.

Izabranici Mihaila Pavićevića su se, takođe, revanširali Kataji za poraz u Finskoj (81:76).

Iako je Mornar dobio prvu četvrtinu, Kataja je uoči posljednje dionice vodila tri razlike. Barani su poveli 70:69, na tri minuta prije kraja, a onda su u finišu osigurali trijumf.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Derik Nidam sa 16, Strahinja Mićović ubacio je 14 poen i 10 skokova, dok je Uroš Luković meč završio sa 11 poena.

U finskom timu, koji ima skor od četiri trijumfa i dva poraza, bolji od ostalih bili su Tomi Holila i Demi Pits sa po 14 koševa.

Mornar je takmičenje u grupi završio sa četiri pobjede, a pored Kataje basketa je i Porto (81:70), kao i dva puta austrijski Kapfenberg, u gostima 75:69 i pred svojim navijačima 74:58.

U gostima, osim od Kataje basket, izgubio je i od Porta 68:55.

Mornar - Kataja basket 76:71 (16:11, 20:31, 19:16, 21:13)

Bar - Dvorana: „Topolica“. Gledalaca: 500. Sudije: Mihajlov (Rusija), Feldazi (Mađarska), Cekov (Bugarska).

Mornar: Ćalić 1 (2-1), Mićović 14 (2-2), Nidam 16 (6-5), Mijović, Pavić 8, Šepard, Vujošević 6, Mugoša 9, Rejli-Ros 4 (5-2), Vranješ 2 (2-2), Bakić 5 (2-2), Luković 11 (6-3).

Kataja basket: Sepala 5, Bajerano 5, Niemi 3 (2-0), Pertu 9, Huolila 14 (7-4), Osman Đen, Vilijams 8 (8-6), Saunders 7 (4-2), Vašington 6, Pits 14 (5-3), Lasarof, Kauhanen.