Mornar opet izdržao samo poluvrijeme

Treća četvrtina je ponovo bila presudna za barske košarkaše - od 45:45 na poluvremenu, Cedevita je u posljednji period ušla sa plus 22!
Cedevita Mornar, Foto: Aba-liga.com
Ažurirano: 06.11.2016. 19:59h

Mornar je 20 minuta bio ravnopravan rival Cedeviti u Zagrebu, baš kao i Crvenoj zvezdi u Baru u prošlom kolu.

Na kraju je ubjedljivo poražen 99:73.

Nakon odličnog napadačkog i šuterskog izdanja u prvm poluvremenu (trojke 13-7), treća četvrtina je ponovo bila presudna za barske košarkaše - od 45:45 na poluvremenu, Cedevita je u posljednji period ušla sa plus 22!

Rezultat u tih 10 minuta bio je 30:8, jer je domaćin je zaustavio raspoloženog Antabiju Volera, koji je u prvom dijelu pogodio pet trojki, uz samo jedan promašaj, a agresivnom odbranom spriječio organizaciju napada gostiju, a onda iz tranzicije lako poentirao i riješio pitanje pobjednika...

Lamont Džons je postigao 20, a Voler 19 poena za Mornar, dok su u Cedeviti najefikasniji bili Pjer Džekson sa 19 (sedam asistencija) i Miro Bilan sa 15 (11 skokova).

To je šesti poraz Mornara u ligi, uz dvije pobjede.

Mornar neće napuštati Zagreb, jer u srijedu igra sa Cibonom meč četvrtog kola FIBA lige šampiona.

U devetom kolu ABA lige, Mornar dočekuje Zadar.

Cedevita - Mornar 99:73 (19:25, 26:20, 30:8, 24:20)

Zagreb - Dom sportova. Gledalaca: 500. Sudije: Pukl (Slovenija), Obrknežević (Srbija), Radojković (Hrvatska).

Cedevita: Džejms 9 (2-2), Krušlin 3, Katić 2, Babić 14 (3-2), Žganec 13 (6-5), Musa 5, Bilan 15 (7-7), Begić 8, Tomas 5, Arapović 6 (2-2), Džekson 19 (6-6).

Mornar: Korać 2 (1-0), Džons 20 (3-2), Krstić, Radunović 4 (3-2), Vujošević, Čalić, Mijović 5 (2-2), Pantić, Elis 12 (4-2), Hadžibegović 7 (1-0), Mugoša 4 (2-2), Voler 19.