Mornar pao u finišu

53 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 17.10.2012. 20:52h

Košem Aleksandra Kostoskog tri sekunde prije kraja, Kumanovo je stiglo do trijumfa protiv Mornara na otvaranju Balkanske lige.

Tako je neizvjesna završnica pripala domaćinu, a ne bi bilo nezasluženo ni da su gosti stigli do slavlja.

Veći dio meča obilježili su rezultatski preokreti. Barani su do sredine druge četvrtine imali rezultatski priključak, a onda su Makedonci uspjeli da se odlijepe i na odmor odu sa devet poena viška (37:28).

U 22. minutu Kumanovo je došlo do najvećeg vođstva na meču (41:28) i činilo se da će uslijediti laka predaja mladog tima Mihaila Pavićevića. Oni su, na svu sreću, zaigrali mnogo bolje, topili su minus i nešto više od četiri minuta prije kraja stigli su do preokreta košem Vukote Pavića (59:57).

Nakon toga je uslijedila igra koš za koš, a kod rezultata 68:68, Andrej Pajović je bio polovičan sa linije penala. Domaćin je krenuo u posljednji napad, a Kostoski je bio precizan za slavlje ekipe Ljubisava Lukovića.

Najbolji u pobjedničkoj ekipi bili su bek Ivica Dimčevski sa 26 poena i devet skokova, dok je Uroš Luković ostvario dabl-dabl učinak (15 koševa, 12 uhvaćenih lopti). Za Barane je Pajović upisao 14 poena, po 12 su dali Mihailo Sekulović i Miloš Đurišić, a Miroslav Damjanović 10.

Nemanji Miloševiću su nedostajali poen i dva skoka za dabl-dabl učinak (devet poena, osam skokova).

Naredni meč Mornar igra 24. oktobra protiv Galil Gilboe u “Topolici”.

Kumanovo - Mornar 71:69 (15:13, 22:15, 17:21, 17:20)

Kumanovo - Dvorana: “Sportska dvorana Kumanovo”. Gledalaca: 1.500. Sudije: Tomov, Peltekov, Velikov (Bugarska).

Kumanovo: Dimčevski 26 (8-8), Janeski 13 (3-1), Dimevski, Kostoski 12, Luković 15 (4-1), Georgijevski, Mladenović, Petrovski, Stanimirović 2, Mikić 1 (2-1), Golubović 2, Manević.

Mornar: Damjanović 10 (3-2), Đurišić 12, Pajović 14 (3-2), Milošević 9 (4-3), Milović, Vušović, Miković, Radosavljević 8, Sekulović 12 (1-0), Rondović, Pavić 4 (2-2).