Mornar ponovo bolji od Kožuva

Balkanska liga u košarci, Foto: Balkanleague.net
Ažurirano: 25.11.2015. 21:13h

Košarkaši Mornara pobijedili su večeras u Baru makedonski Kožuv 91:87, u utakmici četvrtog kola A grupe Balkanske lige.

Barski tim dobio je i prvi međusobni duel (79:63), a večeras je upisao četvrti trijumf u regionalnom takmičenju ove sezone.

Slavio je i protiv bugarske ekipe Beroe 86:58 i prištinskog Sigala 72:62.

U prvom poluvremenu Barani su bili bolji rival. Predvođeni odličnim Amerikancem Čakmanom, otišli su na odmor sa viškom od sedam poena (55:48).

Na kraju treće četvrtine rezultat je bio neriješen 70:70, a u posljednjoj četvrtini su Barani iskoristili pad koncentracije u igri gostiju i stigli do zaslužene pobjede.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Estin Četmen sa 23, Balša Radunović je ubacio 19, a Radoje Vujošević 13 poena.

U makedonskom timu, koji je doživio treći poraz, najbolji je bio Brendon Pen sa 21 košem.

Mornar će u petom kolu, 8. decembra, igrati u Staroj Zagori protiv bugarske ekipe Beroe.

Mornar - Kožuv 91:87 (29:23, 26:25, 15:25, 21:17)

Bar - Dvorana: "Topolica". Gledalaca: oko 500. Sudije: Damir Kunosić (BiH), Ivan Milićević (BiH) i Erion Hodžaj (Albanija).

Mornar: Damjanović 5, Čatman 23, Milović, B. Radunović 19 , Vujošević 13, Ćalić 1, Mijović 7, Perović 2, Lopičić 8, M.Radunović 7, Hadžibegović 3, Despotović 3

Kožuv: Pen 21, Delev, Apostolov 5, Nacevski 6, Brčkov 14, Jovanov, Delipetrov, Sterjov 15, Glavčev 9, Mitev, Nešović 15, Sokolov 2.