Mornar primio 110 poena, Zadar osvojio „Topolicu”

U meču bez odbrana, barani su dozvolili Zadru da ih savlada usred „Topolice” sa 110:104
61 pregleda 11 komentar(a)
KK Mornar, Foto: Aba-liga.com
Ažurirano: 13.11.2016. 22:14h

U duelu koji će na kraju sezone možda i odlučivati koja ekipa će napustiti ABA ligu, košarkaši Mornara su praktično bez prave borbe, u meču bez odbrana, dozvolili Zadru da ih savlada usred „Topolice”.

O igri tima koji vode braća Đorđije i Mihailo Pavićević dovoljno govori konačan rezultat, jer je tim iz Dalmacije slavio sa 110:104.

Domaći nijednom nisu vodili, a već u prvoj četvrtini je Zadar dao 34 koša. U nastavku je rutinski održavao prednost, a sve što su Barani uspjeli da urade je da u pretposljednjem minutu priđu na minus četiri (93:97).

Bliže nisu mogli...

Lamont Džons sa 30 i Oktavijus Elis sa 25 poena su predvodili Mornar, dok su kod Zadrana najefikasniji sa po 27 bili Ivan Marinković i Boris Barać.

Barani su ostali pretposljednji na tabeli sa dvije pobjede i sedam poraza, a ovo im je bio četvrti uzastopni. Zadar sada ima skor 4-5.