Mornar savladao Solnok u Baru

85 pregleda 3 komentar(a)
Nemanja Vranješ, Foto: Fiba.basketball
Ažurirano: 20.12.2017. 21:46h

Mornar je pobjedom protiv mađarskog Solnoka otvorio drugu fazu FIBA Evrokupa - Barani su slavili sa 73:68 u utakmici 1. kola grupe K i napravili prvi korak ka jednom od prva dva mjesta u grupi koja vode u osminu finala.

U prvoj četvrtini su se ekipe smjenjivale u vođstvu, Mornar je na kraju ove dionice imao dva poena prednosti, a onda je držao vođstvo do 15. minuta, kada je Rejli-Ros sa linije bacanja donio prednost od 28:26. Gosti su preokrenuli na 33:28, a onda u posljednja tri minuta serijom 7:0 obezbijedili osam poena prednosti na poluvremenu (40:32).

Solnok je odmah na startu treće dionice novom serijom 7:0 „otišao” na 47:32 (23. minut) i činilo se da je sve gotovo, posebno kada su gostii poveli 51:34 u 25. minutu. Međutim, Mornar se vratio u meč, serijom 11:0, od 37:53 (26. minut) je smanjio do 48:53 (28. minut), a pet razlike je bilo i na kraju dionice (54:59).

Odluka je pala u posljednjoj četvrtini, zahvaljujući sigurnom Nemanji Vranješu sa linije slobodnih bacanja, Mornar je prelomio utakmicu kada je poveo 71:63, na dva minuta i 13 sekundi prije kraja...

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Nemanja Vranješ sa 24, dok je Derik Nidam dodao 15 poena.

U mađarskom timu najbolji je bio Lukša Andrić sa 22 koša.

Mornar u 2. kolu, 10. januara, gostuje danskom Bakenu, koji je u gostima savladao bjeloruski Cmoki 86:85.

Mornar - Solnok 73:68 (19:17, 13:23, 22:19, 19:9)

Bar - Dvorana „Topolica”. Gledalaca: 500. Sudije: Milićević (Bosna i Hercegovina), Karabilecen (Turska), Vulić (Hrvatska).

Mornar: Ćalić, Mićović, Nidam 15 (3-1), Pavićević, Pavićević, Mijović, Pavić 4, Vujošević 7 (4-3), Mugoša, Rejli-Ros 9 (2-2), Vranješ 24 (16-12), Bakić 7 (2-1), Luković 7 (4-3).

Solnok: Peri 4 (4-4), Andrić 22 (1-0), Poljak, Vojvoda 15 (5-4), Kovač 2, Z. Tot, Ford 1 (2-1), A. Tot 4, Filip 4, Milošević 16 (9-6).