Mornar se vratio, sad je sve moguće

Rezultat u seriji je 2-1 za aktuelnog prvaka, ali Barani sada imaju čemu da se nadaju, jer su pokazali da su potpuno ravnopravni
KK Mornar, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 05.05.2016. 19:12h

Finalna serija za titulu prvaka Crne Gore u košarci nije završena - umjesto egzekucije Budućnost Volija i desete vezane titule, treći meč donio je pobjedu Mornara u Podgorici 78:73.

Rezultat u seriji je 2-1 za aktuelnog prvaka, ali Barani sada imaju čemu da se nadaju, jer su u prethodna tri meča pokazali da su potpuno ravnopravan suparnik devetostrukom šampionu.

Sve ono što su propustili u prva dva susreta, koja su izgubili u dramatičnim završnicama, košarkaši Mornara nadoknadili su sinoć.

Ponovo je bilo uzbudljivo do kraja, ponovo su odlučivale nijanse, koje su ovoga puta bile na strani Mornara.

"Očekivao sam ovakav meč, nakon što nas je Budućnost srećno pobijedila u Baru. Sada smo mi imali sreće, ali svaka čast mojim momcima na hrabrosti i na tome što su vjerovali u sebe", rekao je trener Mornara Đorđije Pavićević.

U meču u kome je najveća prednost bila šest poena razlike za Mornar, gosti su serijom 11:3 četiri minuta prije kraja poveli 71:67. Minut i po kasnije Budućnost je izjednačila, ali ovoga puta izabranici Đorđija Pavićevića imali su i mirnoću i koncentraciju da uhvate pobjednički ritam.

Trojkom Emira Hadžibegovića i poenima Lamonta Džonsa sa linije bacanja stekli pet poena prednosti koju su odbranili do kraja, mada je Budućnost imala šut za izjednačenje kod rezultata 73:76.

Kanačević, međutim, nije pogodio 30-ak sekundi prije kraja i posljednja šansa za preokret je propala, a uslijedilo je veliko slavlje Barana, koji osjećaju da mogu još dosta toga da pokažu u ovom finalu.

"Nadam se da će u Baru biti puna dvorana, da ćemo slaviti i rješavati sve u petom meču. Sada vjerujemo da možemo", kazao je Pavićević.

Mornar je predvodio Marko Perović iz drugog plana, sa 19 poena i osam skokova, uz indeks korisnosti 27. Veliki doprinos su dali iskusni Radunović sa 12, Džons sa 11 i Sampson sa 10 poena.

Kod Budućnost, koja je na cijelom meču pogodila tri trojke iz 22 pokušaja, po 16 poena postigli su Sead Šehović i Bojan Subotić.

"U prvom poluvremenu najveći problem bila je odbrana, u drugom je zakazao i napad. Mornar je zasluženo pobijedio, a mi pokazali mnogo slabosti. Kratko je vrijeme za analizu, ali moramo dobro sagledati gdje smo griješili", rekao je trener Budućnost Volija Igor Đaletić.

Četvrti meč igra se u ponedjeljak u Baru.

Budućnost Voli - Mornar 73:78 (22:21, 22:22, 17:14, 12:21)

Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 500. Sudije: Z. Šutulović, (Podgorica), Vojinović i Rutešić (Nikšić).

Budućnost Voli: Su. Šehović 2, SUBOTIĆ 16 (6-9). SE. ŠEHOVIĆ 16 (5-10), Čarapić, KUK 7 (3-9), Baćović 7 (2-6), Slavković, ILIĆ 9, (4-8), Dženkins 7 (1-2), Rikić 2, Vranješ 4 (0-3), Kanačević 3 (1-4).

Mornar: Damjanović 3 (1-6), Sampson 10 (4-6), Džons 11 (3-6), B. Radunović 12 (3-8), VUJOŠEVIĆ 2 (1-1), ĆALIĆ 2, MIJOVIĆ 3, Perović 19 (8-11), M. RADUNOVIĆ 4 (2-5), Hadžibegović 5 (2-5), Šćekić, MUGOŠA 7 (2-5).