Mornar u finalu poražen od Partizana

53 pregleda 4 komentar(a)
Đorđije Pavićević, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 23.08.2016. 19:53h

Košarkaši Mornara završili su nastup na turniru na Kopaoniku kao drugoplasirani.

Barani su sinoć savladali Borac iz Čačka sa 78:75, a u finalu su poraženi od Partizana - "crno-bijeli" su trijumfovali rezultatom 88:71 (25:18, 18:18, 16:16, 29:19).

Partizan je u prvom poluvremenu vodio i sa 20 poena razlike (40:20), ali je crnogorski vicešampion do kraja druge četvrtine smanjio na 43:36.

Kasnije je bilo i plus četiri za Partizan (55:51), a pobjednik je odlučen početkom posljednjih 10 minuta kada su Beograđani serijom 6:0 pobjegli na 65:52...

Balša Radunović je sa 19 poena bio najbolji u timu Đorđija Pavićevića, jedna manje je postigao Lamont Džons. Najefikasniji u Partizanu je bio Vanja Marinković, koji je meč završio sa 15 pogodaka.

Inače, bio je ovo duel rivala koji će se sastati već u prvom kolu ABA lige koja startuje 1. oktobra kada se u Baru očekuje praznik košarke.

Barani su bili na turniru na Kopaoniku u sklopu priprema za prvi kvalifikacioni meč za plasman u FIBA Ligu šampiona - rival je Igokea 27. septembra.

Ukoliko eliminiše šampiona BiH Mornar će se plasirati u novoformirano Fibino takmičenje.