Mornar ubjedljiv protiv Gorštaka

Košarkaši Mornara savladali su danas Gorštak 110:78, u posljednjem meču 17. kola Prve muške lige.
94 pregleda 0 komentar(a)
Đoko Pavićević, Foto: ARHIVA VIJESTI
Ažurirano: 07.03.2011. 21:33h

Poslije slabe prve četvrtine, izabranici Đorđija Pavićevića u drugom periodu su pojačali tempo i serijom 11:0 u 25. minutu stigli do potpunog rezultatskog preokreta (30:27) i prednost do samog kraja uvećavali iz minuta u minut.

U redovima domaćih najbolji su bili talentovani Nikola Ivanović i Nemanja Radović, koji su ubacili po 19 poena, dok se kod gostiju istakao Pejić. Košarkaši Mornara, osim u broju skokova, prevagu su odnijeli prije svega u boljem šutu za dva poena koji je na kraju iznosio 60 odsto.

Mornar – Gorštak 110:78 (19:27, 35:14, 28:13, 28:24)

Bar - Dvorana: “Topolica”. Gledalaca: 200. Sudije: Raičević (Bijelo Polje), Popović (Podgorica), Kajević (Bijelo Polje).

Mornar: Pešić, Damjanović 7, Sarajlija 14, Radović 19, Miković 5, Ljuić 9, Jelenić 7, Vulević 3, Gagić 10, Vujošević 17, Ivanović 19, Perović.

Gorštak: Pejić 27, Nikolić 21, Živković, Misnić 4, Radović, Perović 19, Lješković 4, Mijomanović, Đuknić 3, Janković.