Mornaru treba novi podvig u revanšu

68 pregleda 0 komentar(a)
KK Mornar, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 12.04.2016. 19:55h

Sigal je blizu odbrane trofeja u Balkanskoj ligi - Prištevci su pobijedili Morrnar 14 razlike u prvom meču finala, pa će Baranima 20. aprila u „Topolici” trebati sličan podvig kao u polufinalu, kada su izabranici Đorđija Pavićevića u revanšu nadoknadili -15 protiv Kožuva i slavili sa 81:56.

Barani još i mogu da budu zadovoljni konačnim ishodom, jer su u finišu treće četvrtine i početkom posljednjeg perioda imali minus od 22 poena (68:46) i (70:48).

A Mornar je dobro počeo utakmicu, Lemon Džons je postigao prvi koš na meču. I pored toga što su domaći sredinom prvog kvartala stekli pet poena prednosti (17:12), Barani su serijom 11:0 stigli do svoje najveće prednosti na meču (23:17).

Gosti su sačuvali prednost do kraja prve četvrtine (23:25) i solidno se držali do polovine druge, ali je onda Priština „dodala gas“ i na odmor otišla sa devet poena razlike (45:36), a onda u trećoj dionici otklonila sve dionice.

"Čestitam Sigalu na potpuno zasluženoj pobjedi. Čestitam i navijačima na atmosferi koju su napravili. Što se nas tiče, mi smo igrali dobro samo u prvoj četvrtini i u finišu utakmice. Naporno ćemo raditi da u revanšu pokušamo da nadoknadimo ovaj minus", rekao je pomoćni trener Mornara Aleksandar Mitrović.

U barskom timu najbolji je bio Džons sa 22, dok je Balša Radunović ubacio 19 koševa. Robert Sampson je upisao 10 skokova.

Najzaslužniji za trijumf kosovskog tima bio je Dardan Beriša sa 20 poena, Muhamed Abukar ubacio je 17, dok je Džejson Vešburn meč završio sa 15 koševa i 10 uhvaćenih lopti.

Sigal - Mornar 82:68 (23:25, 22:11, 23:12, 14:20)

Priština - Palata omladine i sporta. Gledalaca: 2.000. Sudije: Zurapović, Bijedić (Bosna i Hercegovina), Horozov (Bugarska).

Sigal: Hasani, Kemp 13 (5-3), Azemi, Peci, Beriša 20 (2-1), Voren 14, Sinani, Marinov 3 (4-1), Vošbzurn 15 (2-1), Abukar 17 (14-12), Jakupi.

Mornar: Damjanović 6, Sampson 8 (2-0), Džons 22 (3-1), B. Radunović 19 (6-2), Vujošević 4 (2-2), Čalić, Mijović 4 (2-2), Miković, Lopičić 2 (2-2), M. Radunović, Hadžibegović, Mugoša 3.