CSKA je u sedmom kolu Evrolige deklasirala “crveno-bijele” u Beogradu - 85:59
Zvezda CSKA, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 15.11.2017. 22:14h

Crvena zvezda nije ni priprijetila jednoj od najboljih evropskih ekipa.

CSKA je u sedmom kolu Evrolige deklasirala “crveno-bijele” u Beogradu - 85:59.

Zvezda se rezultatski držala samo pet minuta, gosti iz Moskve preuzeli kontrolu i već nakon prve četvrtine riješili pitanje pobjednika (22:10).

Do poluvremena su “armejci” pobjegli na plus 17, a u trećoj četvrtini dotukli neravnopravnog rivala.

Kako su gosti igrali u odbrani, odnosno kako je domaćin bio nemoćan u napadu u tom periodi, dovoljno govori podatak da je Zvezda za deset minuta postigla svega sedam poena.

Domaći igrači su imali užasno šutersko veče - 41 odsto za dva poena, a pogodili su svega tri trojke iz 23 pokušaja.

Šampion ABA lige je doživio treći uzastopni poraz, a nakon sedme runde ima skor od dvije pobjede i pet poraza.

Nando de Kolo je bio najefikasniji sa 16 poena, Kajl Hajns je ubacio 13 (sedam skokova), a Serhio Rodriges upisao 11, uz devet asistencija.

U Zvezdinom timu jedini je igrao Tejlor Ročesti - 15 poena.

Nevjerovatnu utakmicu odigrali su košarkaši Bamberga protiv Barselone. Njemački tim gubio je na kraju prve četvrtine čak 26 poena razlike 38:12, a na kraju savladao Barsu - 84:81.

Barselona ima samo dvije pobjede na sedam mečeva, Bamberg je ostvario četvrtu pobjedu.

Sjajnu partiju pružio je Dorel Rajt, koji je sezonu počeo u Igokei - Amerikanac je upisao 16 poena, imao sedam skokova i pet asistencija.

Rakim Sanders je bio najefikasniji u Barseloni sa 17 poena.

Iznenađenje je priredio Olimpijakos, koji je u gostima savladao Fenerbahče 90:83, nakon produžetka.

Jorgos Printezis je bio najbolji u pobjedničkom timu sa 16 poena i sedam skokova, dok je Džejms Naneli ubacio 22 za Fenerbahče.

Valensija je neočekivano poražena od Armanija na svom terenu - 103:98 poslije dva produžetka.

Bojan Dubljević standardno dobar sa 18 poena i pet skokova.