Neravnopravna borba: "Vučice" deklasirale nejaku Trešnjevku

Budućnost Bemax upisala prvu pobjedu u regionalnom takmičenju
698 pregleda 0 komentar(a)
Košarkašice Budućnosti, Foto: Savo Prelević

Nakon dva poraza u gostima, od Celja i Beroe, košarkašice Budućnost Bemaxa upisale su prvu sezonsku pobjedu - u neravnopravnom meču u svakom pogledu (gošće su doputovale sa devet igračica), izabranice Vladana Radovića su u "Bemax areni" deklasirale Trešnjevku čak sa 106:49, u utakmici 3. kola WABA lige.

Kolika je razlika u kvalitetu govori i podatak da su gošće u prvih 10 minuta upisale svega sedam poena, a Budućnost je na poluvremenu vodila 66:20.

U nastavku su Podgoričanke "povukle ručnu", pa je razlika rasla smanjenom brzinom, do najveće razlike, na minut i 42 sekunde prije kraja, kada je bilo plus 62 za "vučice" (106:44).

Radović je šansu pružio svim igračicama, i sve su se upisale u strijelce. Najefikasnija u podgoričkom timu bila je Marija Leković sa 17 poena, dok su po 15 poena dodale Milena Jakšić i Mina Đorđević.

U ekipi Trešnjevke najbolja je bila Josipa Pavić sa 18 poena i 10 skokova.

Budućnost bemax će u narednom kolu, 23. oktobra, biti gost banjalučke ekipe Orlovi.

Budućnost Bemax - Trešnjevka 106:49 (34:7, 32:13, 22:18, 18:11)

Podgorica - "Bemax arena". Gledalaca: 1.200. Sudije: Lasetović, Nikšić, Kadrić (Bosna i Hercegovina).

Budućnost Bemax: Radonjić 2, A. Bigović 5, Babić 11, Mitrašinović 7, Katanić 9, M. Bigović 6 (1-0), Jakšić 15 (3-3), Bura 6, Džebo 8, Živković 5 (2-1), Leković 17 (3-3), Đorđević 15 (4-4).

Trešnjevka: Katavić 10, Ujević, Turkalj 8, Kelava, Pavić 18 (7-6), Jurić 2 (2-2), Galunić 2, Perić 3, Savić 6 (2-2).