Niksi u gostima ohladili Hitse

Karmelo Entoni je sa 29 poena bio najbolji strijelac susreta u kojem je nadigrao Lebrona Džejmsa, čiji je učinak bio za dva poena manji. Uz to, Džejms je promašio trojku za izjednačenje u finišu
Njujork Niks, Foto: REUTERS
Ažurirano: 28.02.2011. 06:26h

Kada se Karmelo Entoni nedavno pridružio Amariju Stodemajeru u Njujorku, bilo je jasno da su Niksi stvorili izuzetno moćan tim. Koliko moćan, najbolje je na svojoj koži osjetio Majami i njegova "velika trojka". Entoni je sa 29 poena bio najbolji strijelac susreta u kojem je nadigrao Lebrona Džejmsa, čiji je učinak bio za dva poena manji. Uz to, Džejms je promašio trojku za izjednačenje u posljednjim sekundama.

"Kada sam prešao u Njujork, rekao sam da želim nove izazove. Meč sa Majamijem bio je veliki izazov za nas, naročito u odbrani, ali smo ga uspješno položili. Svi su dali veliki doprinos i kao rezultat toga dobili smo utakmicu", rekao je Entoni nakon druge pobjede svog tima u posljednja tri susreta, otkako se pridružio Niksima.

Njujork je tokom prvog poluvremena gubio 15 poena razlike, a 3.05 minuta prije kraja zaostajao je šest koševa (84:78). Međutim, uslijedila je serija gostiju od 9:0 i preokret koji je "vrelini" donio drugi poraz u posljednje tri utakmice. Jedan od najvećih "krivaca" za to je iskusni plejmejker Čonsi Bilaps, koji je sa Entonijem nedavno došao u Njujork - u noći između nedjelje i ponedjeljka ubacio je 16 koševa, uključujući i trojku za vođstvo od 85:84, minut prije kraja.

Stodemajer je na svoj konto upisao 16 pogodaka i 10 skokova, ali i odigrao ključnu rolu u odbrani, blokiravši Lebrona Džejmsa sedam sekundi prije kraja, kada je njegov tim vodio sa poenom prednosti.

U domaćem sastavu timu Kris Boš je uknjižio 20 poena i 12 uhvaćenih lopti, ali je Dvejn Vejd ostao na samo 12 koševa, pogodivši svega pet od 15 šuteva.

Seriju od sedam poraza, Minesota je prekinula protiv Golden Stejta, a Kevin Lav se za korak približio rekordu po broju uzastopno ostvarenih "dabl-dabl" učinaka u NBA. Naime, Lav je fenomenalnu partiju krunisao sa 37 pogodaka i 23 skoka, što mu je 46. uzastopna utakmica da ima dvocifreni učinak u dvije statističke kategorije.

Rekorder je Mozes Meloun, koji je u dvije sezone, od decembra 1978. do oktobra 1979. bilježio najmanje 10 poena i skokova na 51 susretu.

U svojoj trećoj sezoni u NBA, Lav prosječno postiže 20,8 poena, a u prosjeku ima 15,4 skokova, što je najviše u ligi. On je u novembru postao prvi igrač sa po 30 poena i uhvaćenih lopti na jednom meču poslije Melouna, koji je to uradio 1982.

Nikola Peković je odigrao sjajno i za svega 8.42 minuta ubacio 11 poena, uz svega jedan promašaj iz igre (5-4 za dva poena, 3-3 bacanja) i imao dva skoka.

Rezultati: Indijana - Finiks 110:108 - produžetak, Oklahoma - LA Lejkers 87:90 (Vestbruk 22 p, Ibaka 13 p - Gasol 18 p, 11 sk), Klivlend - Filadelfija 91:95 (Hikson 22 p, 16 sk - Brend 16 p), Minesota - Golden Stejt 126:123 (Lav 37 p, 23 sk, Peković 11 p, 2 sk - Kari 33 p, 11 sk), Orlando - Šarlot 100:86 (Hauard 20 p, 10 sk - Džekson 35 p), Toronto - Dalas 86:114 (Džonson 21 p - Novicki 31 p, 13 sk), Nju Orleans - Hjuston 89:91 (Vest 22 p - Martin 33 p), San Antonio - Memfis 95:88 (Djinobili 35 - Rendolf 24 p, 17 sk), Majami - Njujork 86:91 (Džejms 27 p, Boš 20 p, 12 sk - Entoni 29 p, Stodemajer 16 p, 10 sk).