Novi dabl-dabl Vučevića u velikom preokretu Orlanda, prvi dabl-dabl Mirotića

Vučević i Heris, Foto: Reuters
Ažurirano: 22.11.2014. 06:02h

Iako nije bio posebno raspoložen na šutu (15-6), Nikola Vučević je upisao i 10. dabl-dabl u sezoni - centar crnogorske reprezentacije je u pobjedi Orlanda u gostima protiv Šarlota (105:100) zabilježio 14 poena (2-2 sa linije bacanja), 10 skokova, dvije asistencije i jednu blokadu.

Orlando je uspio da nadoknadi minus od čak 23 poena u drugom poluvremenu, prije svega sjajnoj posljednjoj četvrtini (41:21), u kojoj su "magični" imaju čak 71.4 posto šuta (21-15).

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Evan Furnije sa 21 poenom, a najbolji Tobijas Heris sa 17 poena i 16 skokova.

U domaćem timu istakao se Al Džeferson sa 24 poena i 11 uhvaćenih lopti.

Orlando je stigao do šeste pobjede u 14 mečeva, a Šarlot je doživio i deveti poraz u 13. susretu.

Nikola Mirotić je stigao do prvog dabl-dabl učinka, u istina još uvijek kratkoj NBA karijeri - bivši as Reala je bio najbolji igrač svog tima u porazu Čikaga od Portlanda, zabilježivši 24 poena (šut za dva poena 14-7, za tri poena 7-4, sa linije bacanja 8-6), 11 skokova i dvije asistencije, za 35 minuta i sedam sekundi koliko je proveo u igri.

Kao što je bilo najavljeno, Nikola Peković ponovo nije igrao za Minesotu zbog istegnuća desnog zgloba, ovoga puta u ubjedljivom porazu "vukova" u Mineapolisu od šampiona San Antonija 92:121.

Peković, koji se povrijedio prošle nedjelje protiv Dalasa, trebao bi da pauzira najmanje tri utakmice, dakle i sljedeću kod kuće protiv Sakramenta.

Toni Parker je predvodio goste sa 28 poena i pet asistencija, za svega 25 minuta igre, Deni Grin je dodao 18 poena, a Ostin Dej 13 poena i 11 skokova.U Minesoti je najbolji bio Entoni Benet sa 20 poena.

U četiri godine provedene u Majamiju Lebronu Džejmsu nije se dogodilio da mu ekipa ima više poraza od pobjeda - zahvaljujući trećoj izgubljenoj utakmici u nizu, sada se može prisjetiti kako je to izgledalo prije šest godina u Klivlendu.

Kavalirsi su izgubili u Vašingtonu od domaćih Vizardsa 91:78.

"Sad smo u mraku - moramo se izvući", rekao je trener Klivlenda Dejvid Blat.

Kod domaćih briljirao je Džon Vol sa 28 poena, sedam asistencija i šest skokova, dok su za Klivlend Lebron i Irving ubacili po 22 poena. Podbacio je Kevin Lac koji je imao tek po osam poena i skokova.

Pravu "havariju" doživjeli su Lejkersi u Dalasu gdje su ih domaći Maveriksi "zatrpali" sa 140:106.

Ekipa koja ima najefikasniji napad lige u potpunosti je opravdala reputaciju - iz igre su Maveriksi šutirali 62 posto, od čega trice 51,4 posto, a čak 37 asistencija omogućilo je da lopta ravnopravno kruži od igrača do igrača.

Nevjerojatnih osam pojedinaca u redovima Dalasa je postiglo dvocifrenibroj koševa, a prednjačio je legenda kluba Dirk Novicki sa 23 poena.

Za Lejkerse je Lin ubacio 18 poena, a Brajant 17, uz tragični šut iz igre - 22-6.

Crnoj seriji Filadelfije ne vidi se kraj pošto je i poslije 12. utakmice ostala jedini tim bez pobjede. Novi debakl Filadelfija je doživjela na svom terenu izgubivši od Finiksa sa 122:96.

Čak osmorica igrača gostujućeg tima imalo je dvocifren košgeterski učinak, a predvodio ih je Ajzea Tomas sa 23 poena.

Na suprotnoj strani manje slab od ostalih bio je Majkl Karter-Vilijams sa 18 koševa, pri čemu je ostvario i šest asistencija.

Novim neuspjehom Filadelfija se približila neslavnom klupskom rekordu iz sezone 1972/73 kada je na startu prvenstva doživela 15 uzastopnih poraza, a nije daleko ni od apsolutnog rekorda NBA lige iz šampionata 2009/2010, u kojem je Nju Džersi prvu pobjedu ostvario tek u 19. utakmici!

Filadelfija - Finiks 96:112 (Karter-Vilijams 18 p - Tomas 23 p)

Šarlot - Orlando 100:105 (Džeferson 24 p, 11 sk - Furnije 21 p, Vučević 14 p, 12 sk)

Atlanta - Detroit 99:89 (Tig 28 p - Dramond 13 p, 16 sk)

Toronto - Milvoki 124:83 (Vilijams 22 p - Džabari Parker 15 p)

Minesota - San Antonio 92:121 (Benet 20 - Toni Parker 28 p)

Memfis - Boston 117:100 (Mark Gasol 32 p - Olinjuk 18 p)

Vašington - Klivlend 91:78 (Vol 28 p - Irving 22 p, Džejms 22 p)

Oklahoma siti - Bruklin 92:94 (Džekson 21 0 - Džek 23 p)

Dalas - LA Lejkers 140:106 (Novicki 23 p, Elis 20 p, 10 sk - Lin 18 p, Brajant 17 p)

Denver - Nju Orleans 117:97 (Ferijed 19 p, 8 sk - Dejvis 18 p, 9 sk)

Golden Stejt - Juta 101:88 (Igudala 17 p - Kanter 18 p)

Portland - Čikago 105:87 (Lilard 21 p - Mirotić 24 p, 11 sk)