Novi poraz Teoda

Košarkaši Teoda poraženi su večeras u Tivtu od izraelskog Galila 92:82 (21:26, 30:30, 20:10, 21:16), u utakmici četvrtog kola faze Prvih šest Balkanske lige.
Teodo, Foto: Facebook, Facebook
Ažurirano: 20.03.2013. 21:21h

Košarkaši Teoda poraženi su večeras u Tivtu od izraelskog Galila 92:82 (21:26, 30:30, 20:10, 21:16), u utakmici četvrtog kola faze Prvih šest Balkanske lige, i na taj način su izgubili sve šanse da se nađu na završnom turniru Balkanske lige.

Izraelski tim dobio je i prvi međusobni duel 102:92, a zabilježio je treći trijumf u drugoj fazi takmičenja.

Teodo je i poslije četvrtog kola bez pobjede u drugoj fazi takmičenja, a prije Galila izgubio je i od Kumanova i Levskog.

Domaći tim je odigrao odlično prvo poluvrijeme, u kome je u jednom trenutku imao i dvocifrenu prednost.

Međutim, u nastavku je do izražaja došao kvalitet gostiju, koji su u trećoj četvrtini preokrenuli rezultat, a u posljednjoj potvrdili trijumf.

U ekipi iz Teoda istakli su se Aleksandar Radulović sa 20 poena i sedam skokova, Srđan Subotić je dodao 14, a Siniša Tepavčević 10 uz šest uhvaćenih lopti. Centar Mičel Vot je bio najbolji u Galil Gilboi sa 16 koševa i sedam skokova.

Teodo u narednom kolu, 26. marta gostuje u Kumanovu.

Teodo - Galil Gilboa 82:92 (26:21, 30:30, 10:20, 16:21)

Tivat - Dvorana: “Župa”. Gledalaca: 800. Sudije: Cekov, Pavlov, Velikov (Bugarska).

Teodo: Fatić 5, Tepavčević 10, Radulović 20, Pekić 3, Mijović 8, Bošković, Subotić 14, Džonson 7, Kunjić 7, Đorđević 8, Perović, Lučić.

Galil Gilboa: Tagart 8, Tišman 14, Beir-Kac, Bet-Josef, Jivzori 10, Simčon 3, Sanders 14, Grin 13, Smit 14, Vot 16.