Od gotovog veresija: Šesti uzastopni poraz Lovćena

482 pregleda 0 komentar(a)
Miloš Popović

Lovćen je upisao šesti uzastopni poraz, u gostima je izgubio od slovenačkog Heliosa 77:74 (9:19, 24:20, 20:17, 24:18), u utakmici 18. kola ABA2 lige.

Izabranici Miodraga Kadije imaju za čim da žale, jer su Cetinjani vodili skoro čitavu utakmicu. Nakon prve četvrtine su vodili 10 razlike, u drugoj su imali maksimalnih 19 poena prednosti (30:11), nepuna četiri minuta prije kraja treće dionice su vodili 54:40.

Cetinjani su nepuna tri minuta prije kraja vodili 71:65, ali su tu i stali. Domaćin je serijom 10:0 prekrenuo na 75:71, 22 sekunde prije kraja, nadu Lovćenu vratio je Aleksa Popović brzom trojkom, ali je Miha Fon realizovao oba penala i donio Heliosu trojumf konačnim rezultatom 77:74, pošto Aleksa Popović nije bio precizan za tri poena u posljednjem napadu.

Najefikasniji kod Cetinjana bio je Miloš Popović sa 20 poena, pratio ga je Aleksa Popović sa 17, dok je Milutin Đukanovićubacio 14.

Najefikasniji u Heliosu bio je Jure Besedič sa 20 poena.

Helios - Lovćen 77:74 (9:19, 24:20, 20:17, 24:18)

Domžale - Dvorana: SD „Domžale“. Gledalaca: 200. Sudije: Babić (BiH), Peić (Hrvatska), Stapić (Hrvatska).

Helios: Pašajlić 12 (2-1), Klavžar 4, Fon 8 (4-4), Bratec 2, Oman 7 (2-2), Močnik 8 (2-1), Jogan, Besedič 20 (6-6), Prepelič, Strel 3, Šalić 13 (10-9).

Lovćen: Pilčević 2, A. Popović 17 (2-2), Vrbica 6 (2-1), Parača, Lopičić 4, Lelić 7, Božović, M. Popović 20 (2-1), Đukanović 14 (4-4), Hajduković, Todorović 4, Đoković.