Odlični Peković, poraz Orlanda

Nikola Pekovic, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 30.12.2012. 07:40h

Minesota je pred svojim navijačima savladala Finiks i stigla do 14. pobjede ove sezone, a najzaslužniji za slavlje „vukova“ bio je Nikola Peković.

Kapiten reprezentacije Crne Gore meč je završio sa 28 poena, 11 skokova i asistencijom.

Tokom čitavog meča vodila se velika borba, Sansi su nepuna tri minuta prije kraja imali prednosti (102:99), ali je sa četiri poena Pekovića vratio prednost svoj timu.

Osam sekundi prije kraja, gosti su imali šansu da izbore produžetak, ali je Dante kaningem ukrao loptu, a potom sa linije penala stavio tačku na meč.

Iskusni Luis Skola je bio nerješiva enigma za domaći tim, ali je njegva blistava partija (33 koša, 10 uhvaćenih lopti), ostala bez rezultata.

"Mi smo pokušavali da ga napadnemo u odbrani, da ga „izmučimo“, zato što je u napadu radio jako dobre stvari, bila je ovo njegova noć“, rekao je Peković.

Orlando je ušao u lošu seriju, pošto je protiv Toronta upisao peti vezani poraz.

Loše odigrana prva i posljednja četvrtina bili su razlog novog neuspjeha „magičnih“, u čijim redovima je Nikola Vučević bio starter i na kraju je upisao osam poena uz devet skokova i asistenciju.

Lebron Džejms je opet bio na svom uobičajenom nivou. Dao je 26 poena, uhvatio šest lopti i sedam puta uspješno asistirao.

Međutim, Milvoki je iskoristio lošu odbranu Majamija u posljednjoj četvrtini, ubacio 35 poena (primio samo 14) i nanio aktuelnom šampionu drugi vezani poraz.

"Posljednjih 48 sati nisu prošli onako kako smo mi željeli. Ne želimo da tražimo bilo kakve izgovore, Milvoki je bio bolji i pobijedio. Mi ćemo se skupiti i protiv Orlanda pokušati da pokažemo naše pravo lice“, istakao je Erik Spolstra, trener Hitsa.

Šok terapija sa promjenom trenera dala je rezultat u Bruklinu.

Sa Pi Džej karlisimom na klupi, Netsi su savladali Klivlend i došli do drugog uzastopnog trijumfa.

Blistao je Bruk Lopez sa 35 poena i 11 skokova.

Golden Stejt je lako izašao na kraj sa Bostonom uz odlične role Stivena Kara (22 poena) i Dejvida Lija (20).

"Ratnici“ su vodili tokom cijelog meča i bez problema su upisali 21 pobjedu u sezoni.

Oklahomi je bilo dovoljno prvo poluvrijeme da dođe do opipljive prednosti protiv Hjustona (68:50) i da potom meč rutinski privede kraju.

Rasel Vestbruk je dao 28 poena uz osam skokova i isto toliko asistencija, a pratio ga je Kevin Djurent (26).

Raspoložen je bio Džejms Harden (25 koševa) da se dokaže protiv bivšeg tima.

To mu je uspjelo, ali ne i da Rokitsi slave pred svojim navijačima.