Olimpijakos nanio prvi poraz prvaku, Radonjić srušio Real, Fener ne liči na sebe, dabl-dabl Dubljevića

CSKA izgubio, iako je u trećoj četvrtini imao dvocifrenu prednost
2963 pregleda 0 komentar(a)
Brendon Pol je predvodio grčki tim, Foto: Euroleague.net, Euroleague.net
Ažurirano: 30.10.2019. 23:06h

CSKA je razočarao i u duelu sa Olimpijakosom u Moskvi upisao prvi poraz u sezoni.

Velikan iz Pireja je slavio 72:69 u momentu kada je malo ko očekivao da aktuelni prvak Evrope može da padne, pogotovo na svom terenu.

Tim Dimitrisa Itudisa je dugo imao i dvocifrenu prednost, najveću u finišu treće četvrtine kada je bilo plus 14 (57:43)...

Brendon Pol je dominirao sa 20 poena, Kevin Panter je upisao 16, a 11 Jorgos Pridezis za drugi trijumf Olimpijakosa.

Majk Džejms je sa 22 koša bio najbolji kod "armiejaca".

A crnogorski trener Dejan Radonjić je s Bajernom uzeo mjeru velikanu - u Minhenu je pao Real Madrid (95:86), pa je njemački tim upisao treću pobjedu.

Greg Monro (18) predvodio je domaćina, Danilo Bartel je dodao 17, a Peteri Koponen 15...

Real je tako poražen i treći put u gostima ove sezone (ima i dvije pobjede kod kuće), dok je Fenerbahče nastavio s lošim partijama.

Tim Željka Obradovića je četvrti poraz upisao u Tel Avivu - Makabi je slavio 67:55.

Barselona je ostala jedini tim sa maksimalnim učinkom, a Valensija jedina nakon pet kola ima sve poraze,

U španskom derbiju je bilo 83:77 za Katalonce, koje je predvodio Kori Higins sa 20 koševa.

Crnogorski centar Bojan Dubljević je u timu Valensije imao dabl-dabl učinak - za 23 minuta je upisao 12 pogodaka i 10 skokova.

Zenit je u Kaunasu nakon produžetka bio bolji od Žalgirisa - 82:70.