2 komentar(a)
Orlando - Toronto, Foto: NBA.COM
Ažurirano: 14.01.2016. 23:42h

Londonska O2 arena poslije godinu je dočekala novi NBA šou, ali Orlando nikako da dočeka vedrije dane u 2016.

Tim sa Floride izgubio je u britanskoj prijestonici od Toronta nakon produžetka 106:103 (96:96), što je njegov šesti poraz u sedam odigranih januarskih mečeva.

Jedina kanadska ekipa u NBA ligi imala je u rukama trijumf i u regularnih 48 minuta, jer je na minut prije kraja vodila 96:91.

Nikola Vučević je, međutim, pogodio uz dodatno slobodno bacanje, da bi njegov saigrač Viktor Oladipo uveo duel u dodatnih 5 minuta.

Meč je riješio plej Toronta Kajl Louri, koji je 43 sekundi prije isteka vremena ubacio dva penala za 105:100, a zatim u posljednjem napadu rivala ukrao loptu i postavio konačan rezultat.

Louri je meč završio sa 24 poena, 8 skokova i 7 asistencija.

Na drugoj strani, Vučević je bio vrlo dobar sa učinkom na nivou ovosezonskog prosjeka - 17 poena i 11 uhvaćenih lopti.

Devetnaestim porazom u 39 mečeva Orlando je skliznuo izvan zone plej ofa, na deveto mjesto Istočne konferencije, u kojoj Toronto (25-15) zauzima drugu poziciju.