Ožbolt odveo Olimpiju u finale

Ožbolt u drugom poluvremenu trojke gađao 5-5 i njemu pripadaju najveće zasluge za plasman u završnu borbu za šampionski prsten
Sašo Ožbolt, Foto: NLB LIGA
Ažurirano: 19.04.2011. 21:00h

Olimpija je drugi finalista nakon što je savladala Krku 67:57 (14:11, 16:17, 22:15, 15:14) u meču u kome je stalno imala rezultatsku prednost.

Krka, koja je u regularnom dijelu dva puta namučila Ljubljančane, se dobro držala u većem dijelu meča, ali kada se razigrao Sašo Ožbolt bilo je jasno da će teško do iznenađenja.

Bek najbolje slovenačke ekipe je u prvom poluvremenu ubacio svega dva poena (dvojek 4-1, trojke 2-0), ali je prosto eksplodirao u drugih 20 minuta.

Trojke je šutirao 5-5 i njemu pripadaju najveće zasluge za plasman Ljubljančane u finale i priliku da se domognu drugog trofeja regionalne lige (prvi osvojili 2002. godine).

Ožbolt je meč završio sa 19 poena, a po 11 su dali Keni Gregori i Goran Jagodnik (10 skokova). Kod Krke dvocifreni su bili Zoran Dragić (13) i Smiljan Pavić (10).

Goran Ikonić, najbolji šuter tima iz Novog Mesta, utakmicu je završio sa pet poena (šut iz igre 5-1), što je još jedan razlog poraza izabranika Aleksandra Džikića.

Duel između slovenačkih timova sudio je Zoran Šutulović zajedno sa Ilijom Beloševićem i Milijom Vojinovićem.

Finale se igra u četvrtak od 20.45 sati.