Stotka Reala protiv Fenera, kiks Bajerna u najvažnijoj utakmici

Tim Dejana Radonjića izgubio od Makabija u Minhenu 77:70
2729 pregleda 0 komentar(a)
Serhio Ljulj je upisao dabl-dabl sa 17 poena i 10 asistencija, Foto: Euroleague, Euroleague
Ažurirano: 07.03.2019. 20:57h

U danima tuge zbog fudbala, malo osmjeha za navijače Reala - u velikom derbiju 25. kola Evrolige, košarkaši "kraljevskog kluba" su savladali Fenerbahče 101:86.

Tim Željka Obradovića, koji je do dolaska u prijestonicu Španije imao samo tri poraza, dobro je počeo meč, poveo 19:10, ali su domači preokrenuli do finiša 1. četvrtine i dominirali do kraja.

Entoni Rendolf je ubacio 21 poen, a Serhio Ljulj je imao 17 poena i 10 asistencija. Kostas Slukas (15) je predvodio listu od pet igrača turskog tima sa dvocifrenim učinkom.

U vjerovatno najvažnijoj utakmici u sezoni, Bajern je izgubio od Makabija i umanjio šanse da se nađe u četvrtfinalu Evrolige.

Duel dva direktna konkurenta za plej-of je praktično riješen dva i po minuta prije kraja, kada je Skoti Vilbekin pogodio trojku za 74:66.

Vilbekin je bio najefikasniji igrač meča sa 19 poena, a pratio ga je Tarik Blek sa 14.

Kod domaćih je najbolji bio Derik Vilijams sa 17 koševa i sedam skokova, a Danilo Bartel je imao po poen i uhvaćenu loptu manje.

Sada Bajern i Makabi imaju skor 12:13, kao i Panatinaikos.

Grčki velikan je u prvom meču 25. kola u Istanbulu savladao najgori tim elitnog takmičenja, Darušafaku (91:67).

Do treće vezane pobjede, Atinjane su predvodili Janis Papapetru sa 18 poena, Jorgos Papajanis sa 14 koševa i 12 skokova, te Nik Kalates sa 10 pogodaka i 11 asistencija.

Kod domaćih su najefikasniji bili Toni Daglas sa 14 i Žanis Peiners sa 12 poena.