Panatinaikos poslao Barselonu kući

Barselona neće imati priliku da brani titulu na svom terenu. Na fajnl for se, pored Panatinaikosa, plasirali i Makabi i Montepaski. Majstorica između Reala i Valensije
Ažurirano: 31.03.2011. 21:40h

Šampion je predao krunu - to je najveća senzacija četvrtfinalnih duela Evrolige. Panatinaikos je razbio i eliminisao Barselonu (78:67), i sada je jasno da će fajnl-for u Kataloniji proći bez domaće ekipe, tima za koji se činilo da je apsolutni vladar Starog kontinenta.

Međutim, Panatinaikos i Željko Obradović su znali kako da se nose sa „blau-granom”, pa su toliko osporavani „zeleni” zablistali u pravom momentu i možda proglasili sebe u prvog favorita Evrolige ove sezone.

PAO nije mogao da propusti šansu da pred 19 hiljada ljudi u dvorani „OAKA” nokautira šampiona, pa je u neizvjesnoj utakmici ključna bila prednost nakon tri minuta igre u posljednjoj četvrtini (61:50).

Na kraju, domaći su slavili, a Huan Karlos Navaro i drugovi žalili što im je to bio posljednji meč u sezoni u evropskom takmičenju.

Makabi počistio Kahu

Još jedan španski predstavnik je na bolan način eliminisan - Kaha laboral ni u drugom meču u dva dana nije mogla da parira Makabiju u Tel Avivu (99:77).

Tim Duška Ivanovića se držao u prvom poluvremenu, tada je čak i imao prednost, ali je u nastavku uslijedio brodolom - domaćin je paklenom serijom od 28:10 u trećoj četvrtini obezbijedio plasman među četiri najbolje ekipe.

Najbolji u domaćem timu je bio Džeremi Pargo sa 26 poena i sedam asistencija, Gaj Pnini je ubacio 22, a Dejvid Blu 17... Kod gostiju, istakao se Mirza Teletović koji je meč završio sa 17 koševa.

Montepaskijev šamar Olimpijakosu

Ko je pomislio nakon prvog meča i pobjede od 48 razlike da će Olimpijakos da ispadne... To se i desilo, Montepaski je do kraja serije ponizio tim Dušana Ivkovića i poslao ga kući.

Italijanski tim je slavio i u četvrtom meču (88:76), pa je i loš učinak Boa Mekejleba (bez poena za sedam minuta) bio potpuno nebitan.

Sijenu su predvodili Malik Heirston (25) i Kšištof Lavrinovič (19), dok su se na drugoj strani istakli Džamon Gordon i Joanis Buruzis sa po 16 koševa.

Valensija izborila majstoricu

Valensija je morala da reaguje protiv Reala, pa će majstorica 6. aprila u Madridu odlučivati o četvrtom putniku u Barselonu.

Domaćin je slavio sa 81:72, a ključnu ulogu je imao Omar Kuk - dao je 16 pogodaka, podijelio sedam lopti, a protivnicima ukrao pet. Po 12 poena su dali Duško Savanović, Nando de Kolo i Robertas Javtokas.

Kod Madriđana je najbolji bio Ante Tomić, a Nikola Mirotić je igrao samo osam i po minuta i imao je učinak od tri poena.

Pobjednik ove serije će na fajnl-foru da se sastane sa Makabijem.

Rezultati: Panatinaikos - Barselona 78:67 (16:12, 18:21, 22:14, 22:20) - 3:1, Montepaski - Olimpijakos 88:76 (29:18, 21:18, 18:25, 20:15) - 3:1, Valensija - Real 81:72 (17:14, 23:24, 19:17, 22:17) - rezultat u seriji 2:2, Makabi - Kaha laboral 99:77 (25:23, 26:29, 18:10, 20:15) - 3:1.