PAO opet osvojio Pirej, Zvezda nemoćna u Malagi

Himki je savladao Baskoniju i dostigao CSKA na 1. mjestu
60 pregleda 0 komentar(a)
Nik Kalates, Foto: Euroleague.net
Ažurirano: 10.11.2017. 21:48h

Nakon šest kola Evrolige, na vrhu su sa po samo jednim porazom dva ruska tima - CSKA i Himki.

Tim Jorgosa Barcokasa je večeras porazio Baskoniju sa 91:90 i izjednačio se na 1. mjestu sa Moskovljanima.

Himki su do pobjede vodili Aleksej Šved i Entoni Gil sa po 20 poena, dok je Džejms Anderson ubacio 18. Marko Todorović opet nije igrao ni sekundu, dok je u timu iz Vitorije najefikasniji bio Met Džening (19).

"Izdanje u prvom poluvremenu nam je bilo najgore ove sezone, i u odbrani i u napadu. Bio sam veoma ljut u svlačionici, ne zbog toga hoćemo li pobijediti ili izgubiti, već zbog pristupa meču. U nastavku smo igrali mnogo bolje", rekao je Barcokas.

U velikom atinskom derbiju, Panatinaikos je četvrti put zaredom savladao Olimpijakos, i to treći put u nizu u Pireju.

Džejms Gist (15), Lukas Lekavičus (14) i Kej Si Rivers (12) su predvodili „zelene”, dok je kod domaćih jedina svijetla tačka bio Janis Strelnijeks (18).

Crvena zvezda je bila nemoćna u Malagi, gdje je Unikaha slavila sa 79:65.

„Crveno-bijelima” su presudili bivši igrači vječitih beogradskih rivala - nekadašnji igrač Zvezde Nemanja Nedović je ubacio 17, a bivši kapiten Partizana Dragan Milosavljević 12 koševa.

Odličan je bio i Sasu Salin (15), dok su kod gostiju dvocifreni bili samo Džejms Feldin, Tejlor Ročesti i Matija Lesor (po 10).

Milko Bjelica je podbacio i upisao svega dva poena, uz loš šut (2-1 za dva, 4-0 trojke, 2-0 bacanja).

Pet igrača sa dvocifrenim učinkom (najefikasniji Jan Veseli - 15) predvodili su prvaka Evrope Fenerbahče do pobjede na gostovanju Brose basketsu (80:57).