Najbolji igrač u timu Dejana Radonjića je bio kapiten Nikola Peković sa 23 poena i sedam skokova, a dvocifren učinak imali su i Vladimir Dragičević i Omar Kuk sa po 10 koševa
57 pregleda 0 komentar(a)
Vladimir Dašić, Foto: KSCG
Ažurirano: 20.08.2011. 21:43h

Stigla je i druga pobjeda u pripremnom periodu za Evropsko prvenstvo - košarkaši Crne Gore su na turniru “Trofej Makedonije 2011” u Skoplju večeras savladali Novi Zeland sa 78:72 (22:16, 20:11, 14:23, 22:22).

“Crveni” su vodili od početka, u jednom trenutku imali i 17 koševa prednosti, čime su dokazali da hvataju pravi ritam za Litvaniju.

Najefikasniji igrač u timu Dejana Radonjića je bio kapiten Nikola Peković sa 23 poena (imao i sedam skokova), a dvocifren učinak imali su i Vladimir Dragičević i Omar Kuk sa po 10 koševa, dok su u Novom Zelandu istakli Kirk Peni (26) i Mik Vukona (13).

"Kao i protiv Makedonije, u duelu sa Novim Zelandom imali smo padova u igri. Iako smo na poluvremenu imali 15 poena prednosti, dozvolili smo protivniku da u finišu treće četvrtine preokrene i dođe do vođstva. Ponovo su nam se desili "prazni minuti", ali na sreću, ovog puta, nijesu nas koštali poraza, jer smo uspjeli da se vratimo i dođemo do pobjede. Prvo poluvrijeme odigrali smo sjajno, koncentrisano i u fazi odbrane i u napadu, iako je bilo grešaka, ali smo u nastavku imali oscilalacija u igri. Do početka prvenstva, moramo da ispravimo te stvari i da igramo kvalitetno svih 40 minuta, jer ovakve greške nam se ne smiju događati u Litvaniji - kazao je nakon meča kapiten Peković.

Selektor Radonjić odlučio je da utakmicu počnu Kuk, Vlado Šćepanović, Vladimir Dašić, Dragičević i Vladimir Golubović, a ta postava je stigla do 4:0. Tim iz Okeanije je potom preokrenuo, ali je ulaskom Pekovića počela serija 14:2, u kojoj je sjajni centar upisao 10 koševa, pa je Crna Gora povela 22:13.

Golubović je sredinom drugog kvartala prvi put donio dvocifrenu prednost (31:21), a da na odmoru bude plus 15 (42:27) pobrinuli su se Vladimir Mihailović trojkom i Kuk pogotkom za dva poena u 20. minutu.

Peković je na početku treće četvrtine pogodio za najveću prednost (44:27), ali je tada uslijedio jedini loš period u igri našeg tima, što su Peni i drugovi znalački kaznili i za sedam minuta serijom 21:3 (pet trojki) preokrenuli na 48:47. “Crveni” su se uozbiljili i u 35. minutu stekli nedostižnih 14 poena prednosti (65:51).

"Igrali smo protiv neugodne selekcije, koja ima karakterističan stil igre i nikada ne možete biti sigurni da li su u stanju da se vrate u meč. Novi Zeland ima odlične šutere, a mi smo se od početka trudili da nametnemo naš ritam i na kraju smo došli do pobjede. Naš cilj je da iz utakmice u utakmicu podižemo formu i mislim da smo večeras odigrali bolje nego protiv Makedonije, ali sigurno da ima još prostora za napredak", kazao je Vladimir Mihailović.

U posljednjem meču turnira, sjutra (21 čas) sastaju se Novi Zeland i Makedonija, koja je u petak savladala Crnu Goru sa 79:74.

Reprezentacija Crne Gore u Podgoricu se vraća sjutra ujutro, a dolazak na podgorički aerodrom predviđen je za devet sati.

Crna Gora - Novi Zeland 78:72 (22:16, 20:11, 14:23, 22:22)

Skoplje - Dvorana “Boris Trajkovski”. Gledalaca: 200. Sudije: Mitrovski, Ferevski, Cvetanovski (Makedonija).

Crna Gora: Šehović 2, Šćepanović 2, Borisov 4, Golubović 9, Kuk 10, Vraneš, Vučević 3, Peković 23, Dašić 7, Dragičević 10, Bakić, Mihailović 8.

Novi Zeland: Teit 5, Fičet, Peni 26, Vukona 13, Dikel, Vebster 2, Aberkrombi 9, Pledžer 5, Entoni 5, Frink 5, Heni, Fotu 2.