Peković najbolji u pobjedi Minesote

Peković je za 27 minuta, koliko je proveo u igri, postigao 26 poena, a imao je i šest skokova i tri asistencije.
58 pregleda 8 komentar(a)
Nikola Peković, Foto: BETA AP
Ažurirano: 11.01.2014. 10:53h

Sjajnu partiju je odigrao Nikola Peković protiv Šarlota i bio najslazlužniji za ubjedljivu pobjedu u Target centru (119:92). Za nešto više od 27 minuta igre, crnogorski reprezentativac je postigao 26 poena (šut iz igre 14-10, sa linije bacanja 6-6), a imao je i šest skokova, asistencije i dvije ukradene lopte.

Postigao je 13 uzastopnih poena svoje ekipe u trećoj četvrtini, kada je domaćin stigao do rekordne prednosti od 88:59 i kada je meč i odlučen.

- Srećan sam kada igramo jako, i kada držimo isti ritam do kraja meča – rekao je Peković.

U ekipi Minesote, koja je u dosadašnjem dijelu šampionata ostvarila po 18 pobjeda i poraza, odličnu partiju pružili su i Kevin Martin i Kevin Lav sa po 19 poena. U Šarlotu, koja je doživjela 22. poraz, najbolji je bio Entoni Taliver sa 21 poenom.

Nakon očajnog starta sezone, Bruklin polako dolaze k sebi, pa je, tako, stigao do pete uzastopne pobjede, ni manje ni više nego protiv šampiona Majamija, i to nakon dva produžetka (104:95). Bruklin je u 2014. godini bez poraza, a srušio je i Oklahomu i Golden stejt.

Džo Džonson je ubacio 32 poena za domaće, Pol Pirs je dodao 23, a Šon Livingston 19, uz 11 skokova. U redovima gostiju, u čijim redovima je odmarao Dvejn Vejd, Lebron Džejms je zabilježio 36 poena, ali je krajem prvog produžetka napravio šesti i isključujući prekršaj, tako da je domaćinu u nastavku posao bio znatno olakšan.

Početkom posljednje četvrtine Mirza Teletović napravio je grublji prekršaj nad Džejmsom, nakon čega je Lebron potpuno izgubio živce i krenuo da se fizički obračuna sa reprezentativcem BiH. Saigrači su, ipak, zadržali Džejmsa na vrijeme, pa je incicent izbjegnut.

Košem dvije sekunde prije kraja, Stiven Kari je donio pobjedu Golden stejtu protiv Bostona (99:97). Džerald Valas nakon toga nije uspio da pogodi tricu za Boston, pa su Seltiksi upisali sedmi uzastopni poraz.

“Ratnici” su, sa druge strane, upisali 10. pobjedu u posljednjih 11 utakmica. Andre Igudala je za domaće upisao 22 poena i sedam asistencija, a Kar je završio meč sa 19 koševa i sedam skokova. Boston je sa 24 koša i 11 skokova predvodio Džef Grin.

Klipersi su dobili gradski derbi protiv Lejkersa sa 123:87, što je najubjedljivija pobjeda Klipersa u derbiju Los Anđelesa, koji nijesu igrali povrijeđene najveće zvijezde, Kris Pol sa jedne, te Kobi Brajant sa druge strane. Kliperse je do pobjede predvodio Blejk Grifin sa 33 poena i 12 skokova, Daren Kolison je dodao 20 poena i sedam asistencija. Kod Lejkersa je, pak, najbolji bio Kendal Maršal sa 16 poena i 10 asistencija.

Indijaana - Vašington 93:66 (Vest 20 p, Votson 16 p - Bil 17 p)

Memfis - Finiks 104:99 (Konli 31 p, Rendolf 20 p, 13 sk - Dragić 21 p)

Minesota - Šarlot 119:92 (Peković 26 p, Lav 19 p, 14 sk - Toliver 21 p)

Filadelfija - Detroit 104:114 (Jang 22 p - Smit 22 p, 13 sk, Dženings 19 p)

Atlanta - Hjuston 83:80 (Milsap 20 p, Korver 20 p - Harden 25 p)

Milvoki - Čikago 72:81 (Mejo 16 p - Buzer 19 p, 13 sk, Danlivi 18 p)

Juta - Klivlend 102:113 (Džeferson 18 p - Irving 25 p, Tompson 18 p, 15 sk)

Nju Orleans - Dalas 90:107 (Gordon 27 p - Novicki 24 p, Elis 23 p)

Bruklin - Majami 104:95, produžeci (Džonson 32 p, Pirs 23 p - Džejms 36 p, Kol 18 p)

LA Klipers - LA Lejkers 123:87 (Grifin 33 p, 12 sk, Kolison 20 p - Maršal 16 p, 10 as)

Sakramento - Orlando 103:83 (Kazins 24 p, 14 sk, Gej 22 p, 10 sk - Heris 16 p)

Golden stejt - Boston 99:97 (Igudala 22 p, Kari 19 p - Grin 24 p, 11 sk)