Peković upisao 13 poena i devet skokova u porazu od Lejkersa

Peković je u porazu Minesote od Lejkersa za skoro 20 minuta imao 13 poena (šut iz igre 5-8, 3-3 sa linije bacanja), devet skokova, od čega čak sedam u napadu i jednu blokadu.
Pau Gasol, Foto: Beta AP
Ažurirano: 30.01.2012. 10:02h

U odsustvu bolesnog Darka Miličića, Nikola Peković je ponovo bio starter u, a u porazu Minesote kod kuće od Lejkersa (101:106) za skoro 20 minuta imao je 13 poena (šut iz igre 5-8, 3-3 sa linije bacanja), devet skokova, od čega čak sedam u napadu i jednu blokadu.

Najbolji u timu Lejkersa bio je Kobi Brajant sa 35 poena i 14 skokova, Pau Gasol je meč završio sa 28 poena i šest skokova, dok je Endrju Bajnam zabilježio 21 poen i sedam skokova. Kod Timbervulvsa, najefikasniji je bio Kevin Lav sa 33 poena i 13 skokova, dok je Majkl Bizli upisao 18 poena i 12 skokova.

Šampion američke košarkaške lige (NBA) Dalas pobijedio je noćas poslije produžetka San Antonio sa 101:100. Poslije četiri četvrtine rezultat je bio 91:91.

Najefikasniji igrač utakmice bio je bek Dalasa Džejson Teri sa 34 poena. Dirk Novicki je zabilježio "dabl-dabl" učinak pošto je upisao 10 poena i imao 13 skokova za pobjednički tim. San Antonio je predvodio Geri Nil sa 19 poena i sedam asistencija.

Neizvjestan meč viđen je i u Bostonu, gdje su domaći Seltiksi poraženi od Klivlenda sa 88:87. Pobjedonosni koš postigao je Kajri Irving 2,7 sekunde prije kraja. Bek Klivlenda je meč završio kao najefikasniji igrač svog tima sa 23 poena, a dodao je i šest asistencija. Na suprotnoj strani, Rej Alen je postigao 22 poena.

Majami je u derbiju Istočne konferencije pobijedio gostujući Čikago sa 97:93. Domaći tim je tokom utakmice nekoliko puta imao i dvocifrenu prednost, ali su gosti iz Čikaga u posljednjim sekundama mogli da dođu do produžetka.

Šut za izjednačenje, međutim, promašio je Derik Rouz poslije čega je krilni igrač Majamija Kris Boš bio fauliran i pogodio sa linije slobodnih bacanja.

Boš je imao ukupno 24 poena i 12 skokova, ali je bolji od njega u pobjedničkom timu bio Lebron Džejms sa 35 poena, 11 skokova i pet asistencija.

Goste iz Čikaga predvodio je Rouz sa 34 poena i po šest skokova i asistencija.

Los Anđeles Klipersi su konstantno gubili u prve tri četvrtine od Denvera, ali su preokretom u posljednjoj deonici utakmice gosti ipak uspjeli da dođu do pobjede od 109:105.