22 komentar(a)
Budućnost - Krka, Foto: ABA LIGA
Ažurirano: 01.10.2015. 19:07h

Ono što su željeli, košarkaši Budućnost Volija su ostvarili. Slavili su na premijeri nove sezone u ABA ligi protiv Krke i sada mogu mirnije da se okrenu subotnjem duelu sa Crvenom zvezdom.

Bilo je perioda igre kada su „plavi” blistali, kao u prvih 15-ak minuta, ali i praznog hoda, posebno u trećoj četvrtini, što je zadalo glavobolju stručnom štabu.

Vidljivo je, bilo, takođe, da se igrači još „traže” na terenu, da nisu dovoljno uigrani, ali je ostvarena pobjeda, što je i najvažnije.

Odlično je domaćin otvorio meč i prednost je rasla iz napada u napad do maksimalnih plus 19 (33:14), koliko je bilo u 14. minutu.

Do odlaska na odmor uspjeli su da sačuvaju dvocifrenu prednost (42:28). Loša igra „plavih”na startu drugog poluvremena.

Krka je na krilima Stefana Sinoveca, koji je u tom periodu dao 12 poena, napravila seriju 18:5 i prišla na 47:46.

Nakon toga, Slovenci su „duvali” za vrat Budućnost Voliju, stalno su bili blizu preokreta, ali je u 36. minutu sve riješeno.

Tadija Dragićević je vezao dvije trojke, pridružio mu se Suad Šehović za 73:60 i miran završetak meča.

Dragićević (trojke 5-3, pet skokova) i Sead Šehović (trojke 5-4, sedam skokova, sedam asistencija) meč su završili sa po 22 poena, a kapiten Suad Šehović sa 16.

Jure Lalić (15) i Sinovec (14) su bili najbolji kod gostiju.

Budućnost Voli - Krka 81:65 (22:10, 20:18, 14:21, 25:16)

Podgorica - Dvorana: „Morača”. Gledalaca: 1.500. Sudije: Obradović, Bijedić (BiH), Radojković (Hrvatska).

Budućnost Voli: Su. Šehović 16 (3-3), Jaramaz 4 (2-2), Subotić 6 (3-2), Se. Šehović 22 (5-4), Čarapić 3, Kuk, Baćović 2, Ilić, Dragićević 22 (3-3), Marić 2 (2-0), Rikić, Džozef 4.

Krka: Tratnik, Ivanov 11 (4-4), Kastrati, Rojc 2 (2-2), Lalić 15 (6-3), Katnić 10 (2-2), Mulalić, Sinovec 14 (3-3), Dimec 6 (2-0), Polutak, Ritlop 3, Lapornik 4.