Pobjeda Budućnost Volija u "Stožicama"

Blistao je Nikola Ivanović sa 28 poena, od čega je 21 dao u drugom poluvremenu. Za dva poena je šutirao 11-8, trojke 1-1, bacanja 11-9
15 komentar(a)
Suad Šehović, Foto: ABA liga
Ažurirano: 24.02.2014. 20:21h

Budućnost Voli se trijumfalno vraća iz Ljubljane, gdje je ostvarila prvu pobjedu protiv Olimpije nakon 1499 dana.

Prethodni trijumf ostvaren je 17. januara 2010. godine.

Na taj način ostala je u trci za plasman na finalni turnir, a sljedeća dva meča igra na svom terenu (Solnok, Igokea).

Blistao je Nikola Ivanović sa 28 poena (11-8 za dva, 1-1 za tri), od čega je 21 dao u drugom dijelu.

Pratio ga je Čedomir Vitkovac (17, šest skokova). U poraženom timu bolji od ostalih bio je Alen Omić (14).

Kada se sve pogleda, Podgoričani su zasluženo trijumfovali i iskupili se za poraz od Radničkog prije nedelju dana u “Morači”.

Ujedno su se revanširali četi Aleša Pipana za poraz u prvom dijelu sezone.

Crnogorski šampion je vodio, praktično, tokom čitavog meča, a jedino je sredinom druge četvrtine Olimpija bila ta koja je diktirala ritam.

Uspjela je da od minus sedam (13:20), stigne do preokreta (26:25).

Međutim, odgovorili su gosti serijom 7:0 za 32:26 na kraju prvog poluvremena.

Početak drugog dijela pripao je Podgoričanima, koji su serijom 6:0 otišli na 38:26 i sve do finiša meča prednost se kretala od osam do 14 poena, koliko je bilo u dva navrata (47:33, 49:35).

Posljednja tri minuta donijela su dosta uzbuđenja. Olimpija je serijom 8:0 uhvatila priključak, prišla na 66:62 i minut i 17 sekundi imala je napad da završnicu učine dramatičnim.

Da se to ne desi potrudio se Deži Akindele, koji je blokirao Dina Murića.

U narednom napadu gostiju, Vitkovac je poentirao (68:62), a posljednja nada za Slovence pojavila se 30-tak sekundi prije kraja.

Luka Rupnik je bio polivičan sa linije penala za 63:68, loptu je uhvatio Murić, ali je promašio zicer.

Ivanović je nakon faula pogodio dva bacanja, odveo Budućnost Voli na 70:63, čime je stavio tačku na ovaj duel.