Pobjeda Jedinstva u Novom

Ažurirano: 11.03.2013. 21:10h

U vrlo interesantnoj i, bukvalno do posljednjeg sekunda, neizvjesnoj utakmici, Jedinstvo je uspjelo da pobjedi.

Bijelopoljci su vodili tokom cijelog meča, ali su Novljani uvijek bili blizu. Najveću prednost (37:47), Jedinstvo je imalo na početku treće četvrtine, da bi do kraja toga perioda ABS Primorje stiglo na svega dva poena minusa (54:56).

Takav rezultat, ali i igra obje ekipe najavili su neizvjesnost u posljednjoj četvrtini u kojoj su Novljani prvi put uspjeli i da izjednače (60:60), a potom pet i po minuta do kraja meča i da povedu 64:62.

U tim trenucima je izgledalo da ABS Primorje diktira igru, jer su domaći čuvali vođstvo sljedeća tri minuta.

Međutim, onda su sa par brzopleto izvedenih napada dozvolili gostima da izjednače (69:69), a potom i povrate vođstvo i na kraju stignu do slavlja.

ABS Primorje - Jedinstvo 72:74

Herceg Novi - Dvorana SC "Igalo". Gledalaca: 50. Sudije: Janjušević (Nikšić), Lakićević (Budva), Pantović (Nikšić). Rezultat po četvrtina: 20:25, 17:19, 17:12, 18:18.

ABS Primorje: Ratković 7, Dabović, Boričić 8, D. Arapović, Savić 11, Bulaja, S. Arapović 8, Kovačević 4, Karalić 13, Baćović 12, Radak 8, Roganović.

Jedinstvo: Kovačević, Musović 2, Krgović 11, Drašković 18, Ljujić 23. Omerović 4, Tičević, Korać 16, Furundžić, Halilović.