Šampion Crne Gore je u 10. kolu ABA lige u „Morači” savladao Olimpiju sa 84:74
64 pregleda 0 komentar(a)
Ilijas Zuros, Foto: Aba-liga.com
Ažurirano: 20.11.2016. 18:01h

Debi na klupi Budućnost Volija je bio uspješan za Ilijasa Zurosa - šampion Crne Gore je u 10. kolu ABA lige u „Morači” savladao Olimpiju sa 84:74.

Podgoričani su dominirali od starta i već u 5. minutu, nakon šestog poena Zorana Nikolića, poveli 10:0.

Olimpija je sa osam vezanih koševa uspjela da dođe do jedinog izjednačenja na utakmici u 13. minutu (24:24).

Nakon toga je sve bilo u znaku "plavih", koji su početkom 3. četvrtine imali i 15 koševa prednosti (47:32).

„Zmajčeki” su, ipak, odlično počeli posljednji kvartal i serijom 7:0 prišli na 67:61.

Tada je Sead Šehović pogodio dva od tri bacanja, a Markus Vilijams trojkom opet donio dvocifrenu prednost (72:61).

Sve je riješeno tri minuta i 10 sekundi prije kraja, kada je Petar Popović dao svoj 16. poen u kontri nakon maestralne asistencije Vilijamsa za 79:65.

U pobjedničkoj ekipi su najefikasniji bili Popović i Boris Savović sa po 16 poena, a zanimljivo je da se u igru upisalo svih 10 igrača koji su ulazili na teren.

Kod gostiju je najbolji bio Brendon Džeferson sa 21 košem.

Budućnost Voli - Olimpija 84:74 (19:11, 26:21, 22:22, 17:20)

Podgorica - Dvorana "Morača". Gledalaca: 1.000. Sudije: Vojinović, Obrknežević (Srbija), Kralj (Hrvatska).

Budućnost Voli: Rejnolds 8 (2-2), VILIJAMS 7, SU. ŠEHOVIĆ 5, Subotić 8 (2-2), Se. Šehović 7 (5-4), Gordić 6 (2-2), SAVOVIĆ 16 (3-3), NIKOLIĆ 9 (2-1), POPOVIĆ 16, Vranješ 2 (2-2).

Olimpija: Barbarič, OLIVER 9, Šaškov, Bubnić 2, MULALIĆ 12 (2-1), MESIČEK 12 (5-3), Pelko 8, MILOŠEVIĆ 4 (1-0), DŽEFERSON 21 (6-5), Hrovat 6 (2-2), Mlađan.