Pobjeda na kraju

Najzaslužnije za trijumf bile su Jelena Dubljević (izabrana za MVP igračicu turnira) sa 23 poena i Iva Perovanović koja je uz isti broj poena imala i 10 uhvaćenih lopti
69 pregleda 0 komentar(a)
Jelena Dubljević, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 27.05.2011. 19:28h

Pobjedom protiv domaćina, ženska košarkaška reprezentacija Crne Gore okončala je nastup na turniru u Antaliji.

U duelu sa Turskom, koja je u prva dva meča savladala Hrvatsku i Veliku Britaniju, “crvene” su do pobjede stigle sjajnom igrom u drugom poluvremenu.

Poslije prvih 20 minuta Turska je vodila 32:28, a na početku treće četvrtine imala šest poena prednosti 36:30. Tada se bude izabranice Miodraga Baletića, koje su zaigrale kao u transu.

Od 22. minuta do kraja meča, domaćin je postigao samo 15 poena, a naša selekcija preokrenula u finišu treće četvrtine i pogotkom Ive Perovanović povela 45:43.

U posljednjih 10 minuta Crna Gora je ušla sa sedam poena prednosti, koje su predvođene centarskim tandemom Jelena Dubljević - Iva Perovanović do kraja uvećavale do konačnih plus 21 (72:51).

Najzaslužnije za pobjedu bile su Jelena Dubljević (izabrana za MVP igračicu turnira) sa 23 poena i Iva Perovanović koja je uz isti broj poena imala i 10 uhvaćenih lopti.

Ešaja Marfi je dodala 13 koševa. U redovima Turske dvocifren je bila samo Nevil Nevlin (13 poena).

Tako je naša selekcija nastup u Antaliji završila sa pobjedom i dva poraza.

U drugom meču posljednjeg dana turnira, Velika Britanija savladala je Hrvatsku 74:56.

Turska - Crna Gora 51:72 (19:16, 13:12, 12:23, 7:21)

Antalija - Gradska dvorana. Gledalaca: 500. Sudije: Sert (Turska), Gilter (Turska), Vilijams (Velika Britanija).

Turska: Kartaltepe 6, Gemešej 8, Erdogan 8, Ivegin 2, Kavurmačioglu, Nevlin 13, Sijahdemir, Akaja 7, Javaš 4, Javuz 1, Gezer 2, Ural.

Crna Gora: Knežević, Deforž 4, Ćulafić, Baletić 1, Dubljević 23, Bjelica, Perovanović 23, Turčinović 4, Marfi 13, Vujadinović, Jovanović, Popović 4.