Pobjede Budućnost Volija, Lovćena i Sutjeske

Ažurirano: 06.04.2013. 19:55h

Budućnost Voli je opravdala ulogu favorita u duelu sa Teodom i upisala treću pobjedu u Superligi.

Domaćin se dobro držao u prvom poluvremenu, da bi “plavi” u nastavku pojačali ritam i na kraju treće četvrtine stigli su do 15 poena prednosti (56:41).

Ubjedljivo vođstvo je malo uspavalo goste, što je domaćin iskoristio i ublažio poraz.

Centarski tandem Džerald Li (sedam skokova) - Čedomir Vitkovac su predvodili Budućnost Voli do trijumfa sa po 16 poena, a pratili su ih Demarkiz Bost (14) i Marko Popović (10).

U redovima Teodo najbolji utisak su ostavili plej Marko Mijović (17 poena, tri trojke) i Aleksandar Radulović (15, devet uhvaćenih lopti).

Lovćen je u duelu sa Mornarom stigao do druge pobjede u Superligi.

Gosti su vodili tokom čitavog susreta, pet minuta prije kraja imali su i plus šest (65:59), ali se Cetinjani nisu predavali i u samom finišu košem Petra Stojanovića su stigli do pobjede.

Imali su igrači Mornara devet sekundi za posljednji napad i priliku da osvoje bodove, ali je Nikola Rondović bio neprecizan.

Mašan Vrbica je sa 21 poenom i šest skokova bio najbolji u pobjedničkom timu, dok je Stojanović ubacio 19.

Lazar Radosavljević je za Barane dao 20 koševa, dok se istakao i Vukota Pavić sa dabl-dabl učinkom (11 poena, 12 skokova).

Sutjeska je i treći put ove sezone savladala Ulcinj. Nikšićani su vodili od starta meča, a domaćini su uspjeli da u 25. minutu povedu (51:50).

Od tog momenta pa do kraja meča vodila se velika borba, a više koncentracije imali su Nikšićani i upisali su drugi trijumf.

Dušan Milošević sa 26 i Nikola Ivanović sa 21 poenom bili su najbolji u poraženom timu.

U redovima Sutjeske istakli iskusni Darko Vujačić i talentovani Nikola Žižić sa po 17 koševa.

Teodo - Budućnost Voli 74:78 (16:18, 19:21, 6:17, 33:22)

Tivat - Dvorana: “Župa”. Gledalaca: 600. Sudije: Šutulović (Podgorica), Rutešić (Nikšić), Kaluđerović (Nikšić).

Teodo: Fatić 7, Radulović 15, Pekić, Mijović 17, Bošković, Subotić 7, Džonson 12, Kunjić 5, Kasalica, Đorđević 11, Perović, Lučić.

Budućnost Voli: Mihailović 2, M. Popović 10, Jelenić 4, Mugoša 6, Li 16, Vitkovac 16, Bunić 4, A. Popović 4, Ivanović 2, Nikolić, Bost 14.

Lovćen - Mornar 73:72 (15:18, 20:19, 19:19, 19:16)

Cetinje - Dvorana: SC “Lovćen”. Gledalaca: 300. Sudije: R. Vojinović (Nikšić), Jokić (Podgorica), Savović (Podgorica).

Lovćen: Stojanović 19, Borilović, Milošević 3, Bilić 2, Vrbica 21, Popović, Ljubenković 11, Nicaj 10, Milić 7, Miličković, Latković, Ševaljević.

Mornar: Damjanović 5, Đurišić, Pajović 1, Tošić 5, Milović, Pavićević, Miković 4, Radosavljević 20, Rondović 9, Pavić 11, Skurdauskas 2, Torns 15.

Ulcinj - Sutjeska 73:81 (19:25, 23:18, 14:13, 17:25)

Ulcinj - Dvorana: SC “Bratstvo i jedinstvo”. Gledalaca: 500. Sudije: Dragojević (Podgorica), Koljenšić (Podgorica), Kićović (Bar).

Ulcinj: Latković 3, Ivanović 21, Taflaj, Markašević, Simonović 1, Osmaić, Unkašević, Đoković 2, Milović 12, Klikovac 2, Jovanović 6, Milošević 26.

Sutjeska: Pavlićević 3, Vušović, Pejović 6, Mičeta 10, Lalić 9, Ćalić 6, Vujošević 8, Vujačić 17, Kuveljić 2, Popović, Đurović 3, Žižić 17.