Pobjede Budućnost Volija, Mornara i Sutjeske

118 pregleda 0 komentar(a)
Ivan Jelenić, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 24.04.2013. 22:02h

Budućnost Voli je upisala osmu pobjedu u Erste Superligi, čime je i teoretski obezbijedila prvo mjesto pred plej-of.

Pitanje pobjednika nije se postavljalo nijednog trenutka, a jedina dilema je bila sa koliko razlike će Tivćani biti ispraćeni sa terena.

Od starta meča Podgoričani su krenuli maksimalno angažovano. Gosti su poveli trojkom Manuela Džonsona i to je bilo sve što su uradili u ovom meču.

Kako je vrijeme odmicalo prednost „plavih” je rasla, a u prvoj četvrtini iznosilo je 16 razlike (21:5), nakon što je pogodio Duško Bunić.

U drugoj četvrtini ništa značajnije se nije dešavalo. Budućnost je održavala prednost od 12 do 19 poena, koliko je bilo na poluvremenu (53:34).

Iako su imali ubjedljivu prednost, izabranici Igora Jovovića nisu smanjivali ritam, pa je Marko Mugoša u 24. minutu pogodio za plus 26 (60:34), nakon čega su smanjili ritam i meč mirno priveli kraju.

Najveću prednost aktuelni šampion imao je u 39. minutu, kada je Ivan Jelenić poentirao za 86:59...

Košarkaši Mornara na najbolji mogući način revanširali su se gostima sa Cetinja za prethodni poraz u Super ligi.

Izabranici Mihaila Pavićevića od samog starta nametnuli su željeni ritam, uveli goste u igru lišenu jačih odbrana i praktično pogađali iz svih mogućih pozicija.

Kada je na isteku 15. minuta radosavljević pogodio za tri i donio svom timu već tada veliku prednost ( 39:20), bilo je jasno koja ekipa će slaviti.

Cetinjani su u nastavku popravili šut za dva poena, na momente smanjivali minus na najviše deset poena, ali jednostavno bolji i raspoloženiji tim je slavio.

Košarkaši Ulcinja bili su, očekivano, lak plijen Nikšićana. Gosti su samo na početku druge četvrtine imali minimalno vođstvo (23: 22).

Sve drugo na meču išlo je na konto Nikšićana, koje su odlično predvodili najzapaženiji akteri Perović, Mičeta i Žižić.

Budućnost Voli - Teodo 86:66 (24:12, 29:22, 19:18, 14:14)

Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 200. Sudije: Rutešić (Nikšić), Šundić (Podgorica), Popović (Podgorica).

Budućnost Voli: Mihailović 7, M. Popović 3, Jelenić 7, Mugoša 19, Novosel, Li 12, Vitkovac 11, Bunić 8, A. Popović 7, Ivanović, Nikolić, Bost 12.

Teodo: Fatić 8, Tepavčević 5, Radulović 10, Pekić, Mijović, Bošković 6, Subotić 8, Džonson 3, Kunjić 16, Kasalica, Đorđević 10, Perović.

Mornar - Lovćen 90:72 (20:12, 24:19, 22:20, 24:21)

Bar - Dvorana: Topolica. Gledalaca: oko 200. Sudije: Jokić (Podgorica), Koljenšić (Podgorica), Pantović (Nikšić).

Mornar: Damjanović 12, Đurišić 11, Pajović 9, Milović 4, Miković 8,Radosavljević 21, Sekulović 6, Rondović 3, Pavić 7, Skuaurdauskas 2,Pavićević 7.

Lovćen: Stojanović 10, Borilović 7, Bilić 5, Zuber, Popović 11, Ljubenković 12, Nicaj 15, Milić, Miličković 6, Latković 6, Pejaković, Ševaljević.

Sutjska - Ulcinj 77:53 (16:13; 19:14; 17:9; 25:17)

Nikšić - Dvorana Sportskog centra. Gledalaca oko 400. Sudije: Šutulović, Dragojević i Kajević (Podgorica). Rezultat po četvrtinama:

Sutjeska: Pavlićević 14, Vušović 1, Popović 2, Mičeta 8, Perović 15, Lalić 6, Ćalić 9, Vujošević 7, Vujačić, Kuveljić 5, Đurović 2, Žižić 8.

Ulcinj: Latković 1, N. Ivanović, Taflaj, R. Ivanović 5, Simonović 8, Osmaić 6, Unkašević 3, Đoković, Milović 2, Klikovac, Jovanović 17, Milošević 11.

Vučević posmatrao meč u "Morači"

Među malobrojnom publikom na tribinama "Morače", bilo je i jedno poznato ime.

Centar Orlanda i drugi skakač NBa lige Nikola Vučević došao je da gleda svoj nekadašnji klub.

Reprezentativac Crne Gore je za vrijeme prošlogodišnjeg loka-auta u najjačoj ligi na svijetu, igrao za "plave"

Publika je dugotrajnim aplauzom nagradila momka koji je za kratko vrijeme kupio sve ljubitelje košarke u Podgorici.