Pobjede Budućnost Volija, Mornara i Teoda

Košarkaši Budućnosti, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 20.04.2013. 19:31h

Budućnost Voli je bez problema stigla do pobjede u duelu sa Ulcinjom.

Ekipa Igora Jovovića je od starta diktirala ritam i već nakon prve četvrtine pobjednik se mogao naslutiti, pošto su gosti stekli 12 poena prednosti (22:10).

Nastavili su Podgoričani u istom ritmu, prednost je konstantno rasla do maksimalnih plus 43 (90:47), koliko je bilo u 35. minutu.

Najefikasniji akter meča bio je Marko Mugoša sa 22 poena, a pratili su ga Džerald Li (14), Vladimir Mihailović (14) i Marko Popović (13).

U domaćem timu se istakao Lazar Simonović (21).

U fantastičnom meču, slavila je ekipa koja je imala više strpljenja, ali i kvaliteta u momentima koji su bili najpresudniji da se duel prelomi.

Dugo su Nikšićani imali prednost, ponajviše zahvaljujući dobrom defanzivnom skoku u prvom poluvremenu, ali i fantastičnom Ivanu Mičeti, koji je imao zaista dobar procenat šuta za dva poena.

Kada je Miloš Đurišić pogodio za tri poena u 25. minutu, pa zatim četiri poena vezao talentovani Andrej Pajović, izabranici Mihaila Pavićevića stigli su tada do najubjedljivije prednosti (58:47), čime su riješili pitanje pobjednika.

U poslednjoj dionici, Barani su dozvoli aktuelnom osvajaču nacionalnog kupa da postigne svega sedam poena za ubjedljiv trijumf.

Teodo je bez problema izašao na kraj sa Lovćenom.

Domaći sastav je od početka poveo i pobjeda niti jednog trentuka nije dolazila u pitanje.

Najveću prednost na meču, Tivćani su imali na kraju treće četvrtine, kada je semafor pokazivao plus 30 (65:35).

Najbolji akter meča bio je Manuel Džonson sa dabl-dabl učinkom (15 poena, 15 skokova), a pratili su ga Aleksandar Radulović (18, sedam uhvaćenih lopti) i Srđan Subotić (15).

Armin Bilić je bio jedini dvocifreni u redovima Lovćena (10).

Ulcinj - Budućnost Voli 54:92 ( 10:22, 14:23, 19:31, 11:16)

Ulcinj - Dvorana: SC “Bratstvo i jedinstvo”. Gledalaca: 800. Sudije: Dragojević (Podgorica), Kaluđerović (Nikšić), Kićović (Bar).

Ulcinj: Latković 3, N. Ivanović 5, Taflaj, R. Ivanović 6, Simonović 21, Osmaić 4, Unkašević, Đoković, Milović 9, Klikovac, Jovanović, Milošević 6.

Budućnost Voli: Čarapić, Mihailović 14, M. Popović 13, Jelenić 6, Mugoša 22, Li 14, Vitkovac 2, Bunić 7, A. Popović 3, Novosel, Nikolić 3, Bost 8.

Mornar - Sutjeska 67:51 (16:12, 9:20, 19:12, 23:7)

Bar - Dvorana: “Topolica”. Gledalaca: 250. Sudije: Savović, Popović, Radulović (Podgorica).

Mornar: Damjanović 5, Đurišić 10, Pajović 15, Milović, Miković, Radosavljević 22, Sekulović 3, Rondović 4, Pavić 8, Skurdauskas, Pavićević.

Sutjeska: Pavličević 4, Vušović, Perović 2, Lalić 7, Ćalić 3, Vujošević 3, Vujačić 2, Kuveljić, Popović, Đurović 5, Žižić 9, Mičeta 16.

Teodo - Lovćen 82:57 (26:11, 21:12, 18:12, 17:22)

Tivat - Dvorana: “Župa”. Gledalaca: 500. Sudije: Lakićević (Podgorica), Filipović (Nikšić), Pantović (Nikšić).

Teodo: Fatić 7, Tepavčević 3, Radulović 18, Pekić, Mijović 7, Bošković 6, Subotić 15, Džonson 15, Kunjić, Đorđević 7, Perović 4, Lučić.

Lovćen: Stojanović 5, Borilović, Bilić 10, Vrbica 5, Popović 2, Ljubenković 8, Nicaj 7, Milić 9, Miličković 5, Latković 6, Pejaković, Ševaljević.