Pobjede Budućnost Volija, Teoda i Lovćena

135 pregleda 3 komentar(a)
Aleksa Popović, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 13.04.2013. 20:23h

U 5. kolu Erste Superlige, Budućnost Voli je dočekala priliku za osvetu. I iskoristila je - šampion se osvetio Sutjesci za poraz u finalu Kupa i očuvao perfektan skor.

Podgoričani su do trijumfa došli teže nego što to pokazuje rezultat (73:58).

Parirali su Nikšićani tri četvrtine, a kada je na startu posljednjeg kvartala nakon pet vezanih poena Vladimira Mihailovića Budućnost Voli otišla na 64:48, nisu više imali snage za povratak u meč.

Od sredine druge četvrtine Budućnost je uglavnom imala dvocifrenu prednost, da bi se gosti probudili i trojkom Marka Perovića u 26. minutu prišli na 51:48.

Dejan Radonjić je bio prinuđen da pozove tajm-aut, nakon čega su njegovi puleni zaigrali kako znaju.

U 32. minutu viđen je potez utakmice. Nikola Ivanović je asistirao, a Vladimir Mihailović u NBA stilu zakucao uz faul Darka Vujačića za 62:48, da bi u narednom napadu pogodio za plus 16 (64:48), nakon čega je uslijedila rutinska završnica.

Košarkaši Teoda upisali su prvu pobjedu u Erste Superligi i ostali u trci za plasman u plej-of.

Svjesni važnosti meča, Tivćani su od starta zaigrali dobro i u 15. minutu imali su vođstvo 33:17, a na poluvremenu bilo je 41:26.

Iako su imali veliku prednost, domaći igrači nisu smanjivali ritam. Nastavili su u istom stilu, pa je prednost konstantno rasla do plus 24 (73:49) u 35. minutu.

Najbolji u domaćem timu bio je Manuel Džonson, koji je pored 25 poena imao i 11 skokova.

U redovima Barana, dabl-dabl učinak ostvario je Vukota Pavić (13 koševa, 12 uhvaćenih lopti).

Odličnom igrom u posljednjoj četvrtini, koja je više bila plod lošeg izdanja domaćina, Lovćen je stigao do pobjede u Ulcinju.

Do 30. minuta Ulcinjani su kontrolisali dešavanja na terenu, a tada je došlo do neshvatljivog pada u njihovoj igri.

Cetinjani su olako postizali poene, dok su igrači Ulcinja bezidejnim, indivindualnim akcijama, pokušavali da završavaju akcije.

Najbolji u ekipi Lovćena bili su Petar Stojanović (21 poen) i Ljek Nicaj (18), koji je bio nerješiva enigma za Ulcinj pod oba koša, dok su se u domaćem timu istakli Dušan Milošević (15), Lazar Simonović (12) i Sekula Jovanović (12).

Budućnost Voli - Sutjeska 73:58 (16:10, 23:20, 17:18, 17:10)

Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 300. Sudije: Šutulović (Podgorica), Koljenšić (Podgorica), Kićović (Bar).

Budućnost Voli: Čarapić, Mihailović 9, M. Popović 10, Jelenić, Mugoiša 8, Li 8, Vitkovac 4, Bunić 9, A. Popović 12, Ivanović 5, Nikolić 2, Bost 6.

Sutjeska: Pavlićević 2, Vušović, Perović 13, Kovač, Lalić 7, Ćalić 6, Vujošević 2, Vujačić 7, Kuveljić, Đurović, Žižić 10, Mičeta 11.

Teodo - Mornar 77:63 (20:11, 21:15, 20:18, 16:19)

Tivat - Dvorana: “Župa”. Gledalaca: 500. Sudije: Rutešić (Nikšić), Savović (Podgorica), G. Vojinović (Nikšić).

Teodo: Fatić 7, Tepavčević 3, Radulović 7, Pekić, Mijović 13, Bošković 3, Subotić 10, Džonson 25, Kunjić, Đorđević 6, Perović 3, Lučić.

Mornar: Damjanović, Đurišić 3, Pajović 5, Tošić 4, Milović, Pavićević 3, Radosavljević 13, Sekulović, Rondović 6, Pavić 13, Skurdauskas, Torns 16.

Ulcinj - Lovćen 60:70 (21:20, 13:9, 15:14, 11:27)

Ulcinj - Dvorana: SC “Bratstvo i jedinstvo”. Gledalaca: 500. Sudije: R. Vojinović (Nikšić), Dragojević (Podgorica), Pantović (Nikšić).

Ulcinj: Latković, Taflaj, R. Ivanović, Markašević, Simonović 12, Osmaić 6, Unkašević 6, Đoković 1, Milović 4, Klikovac 4, Jovanović 12, Milošević 15.

Lovćen: Stojanović 21, Borilović 2, Milošević 7, Bilić 3, Vrbica 9, Popović, Ljubenković, Nicaj 17, Milić 8, Miličković, Latković 3, Sjekloća.