Pobjede Budućnosti i Mornara

Budućnost je u gostima savladala Ulcinj 102:60 i ostvarila petu pobjedu u ovoj fazi takmičenja.
54 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 11.04.2012. 20:31h

Košarkaši Budućnosti i Mornara ostvarili su večeras pobjede u šestom kolu Super lige.

Poraz od Sutjeske bio je, očigledno, dobra opomena za košarkaše Budućnost Volija. Peh je zbog toga platio Ulcinj, koji je prosto pregažen pred svojim navijačima. Gosti su od starta poveli i konstantno povećavali prednost, koja je u 35. minutu iznosila maksimalnih plus 36 (92:56).

U prvom poluvremenu Podgoričani su najveću prednost imalu u 15. minutu, kada je semafor pokazivao 47:16. Aktuelni šampion je za dva poena šutirao 71 odsto (35-25), a domaćin mizernih 29 odsto (28-8).

Isti učinak pobjeda kao Budućnost ima i Mornar koji je u Nikšiću pobijedio Sutjesku 89:78. Nikšićanima je, tako, poslije sjajne igre i pobjede protiv Budućnosti, stiglo je otrežnjenje...

Predvođeni izvanrednim i najefikasnijim igračem susreta Jelenićem, Barani su zasluženo odnijeli bodove iz Nikšića.

Nakon ravnopravne borbe u uvodnih deset minuta, košarkaši Mornara zaigrali su odlučnije u nastavku meča, u drugoj četvrini imali su i 11 poena viška (20:31), da bi krajem trećeg perioda stigli i do najveće prednosti na utakmici od 18 poena (46:64). Buđenje u posljednjoj četvrtini nije pomoglo Nikšićanima da preokrenu rezultat.

U posljednjem meču ovog kola, u petak u Tivtu, sastaće se Teodo i Lovćen.

Ulcinj - Budućnost Voli 60:102 (9:34, 18:23, 22:26, 11:19)

Ulcinj - Dvorana: SC „Gimnazija“. Gledalaca: 500. Sudije: R. Vojinović (Nikšić), Koljenšić, Šundić (Podgorica).

Ulcinj: Latković, Đurišić 10, Kopitović, Klikovac 5, Đeljošević, Lalović 11, Medenica 14, Unkašević 4, Taflaj, Tepavčević 8, Markašević, Đurković 8.

Budućnost Voli: Mihailović 13, M. Popović 3, Milošević 2, Radović 9, Vitkovac 15, Dubljević 14, A. Popović 12, Ivanović 3, Anderson 12, Nikolić 2, Mugoša 13, Boldin 4.

Sutjeska – Mornar 78:89 (19:19, 16:21, 14:24, 29:25)

Nikšić – Dvorana SC. Gledalaca oko 1500. Sudije: Šutulović, Dragojević, Savović (Podgorica).

Sutjeska : Kovač 4, Zarubica, Vranješ 28 (17-13), Jovanović, Dragićević 4 (2-2), Grabovica 9, Popović 2, Kuveljić, Krivokapić, Gajović 3, Pejović 9 (4-3), Jocović 19 (6-3).

Mornar : Pajović, Damjanović, Kasalica 2, Ivanović 10, Skot 10 (4-4), Jelenić 34 (3-3), Radosavljević 7 (2-2), Sekulović, Pavić 16, Vujošević 2, Barović 4, Singleteri 4 (2-2).