Pobjede Čikaga, Njujorka i Klipersa

Košarkaši Čikaga pobijedili su u noći između četvrtka i petka na svom terenu Majami sa 107:87 i nanijeli mu drugi uzastopni poraz u NBA ligi.
Taj Gibson i Karlos Buzer, Foto: Beta AP
Ažurirano: 06.12.2013. 10:52h

U večeri ubjedljivih pobjeda (dvije sa 20 razlike, jedna sa 30), veliko iznenađenje predstavlja debakl Majamija u Čikagu, gdje je domaćin slavio 107:87, iako su Bulsi bili lišeni usluga najboljeg igrača Derika Rouza, koji, kako je sam kazao, zbog povrede koljena neće biti spreman do početka plej-ofa. U Čikagu nije bilo ni Džimija Batlera zbog povrede palca.

Za drugi uzastopni poraz Majamija, koji je u trećoj četvrtini imao i „minus 25“, najzaslužniji su bili Karlos Buzer sa 27 poena i devet skokova, Luol Deng je dodao 20 poena, te po pet skokova i asistencija, Taj Gibson 19 poena, a Žoakim Noa 17 poena i 15 skokova.

U ekipi Majamija samo četvorica igrača postigli su dvocifreni broj poena, a Lebron Džejms bio je najefikasniji sa 21 poenom. Maks Bizli dodao je 15, Noris Kol 12, a Kris Boš 10 poena.

Njujorkški derbi pripao je Njujorku, koji je „potopio“ Bruklin sa 113:83, i prekinuo niz od devet uzastopnih poraza. Karmelo Entoni bio je najbolji u domaćem timu sa 19 poena, 10 skokova i šest asistencija, Iman Šumpert dodao je 17 poena i šest skokova, a Andrea Barnjani 16 poena prije nego što je bio isključen u posljednjoj četvrtini. Bruk Lopes bio je najefikasniji u poraženom timu sa 24 poena i devet skokova.

Nakon dva uzastopna poraza, Los Anđeles Klipersi su savladali Memfis u gostima sa 101:81, zahvaljujući odličnom drugom poluvremenu (61-39). Zahvaljujući ovoj pobjedi, trener Klipersa Dok Rivers je postao 23. trener u istoriji NBA lige koji je ostvario 600 pobjeda. Od aktivnih trenera to je pošlo za rukom još samo Riku Adelmanu i Gregu Popoviću.

Kris Pol, Daren Kolison i Džamal Kroford postigli su po 15 poena za Kliperse, s tim da je Pol imao i osam asistencija. Blejk Grifin je dodao 14 poena i devet skokova, a Deandre Džordan 10 poena i 14 skokova.

Kosta Kufos predvodio je Memfis sa 17 poena, dok je Majk Konli dodao 16, Kvinsi Pondekster 15, a Zek Rendolf 12 poena i 12 skokova.

Rezultati:

Bruklin - Njujork 83:113 (Lopes 24 p, 9 sk - Entoni 19 p, 10 sk, 6 as, Šumpert 17 p, 6 sk)

Čikago - Majami 107:87 (Noa 17 p, 15 sk, 3 as, Buzer 27 p, 9 sk - Džejms 21 p, 5 sk)

Memfis - LA Klipers 81:101 (Rendolf 12 p, 12 sk - Pol 15 p, 4 sk, 8 as, Džordan 15 p, 14 sk, 3 bl)