Pobjede Lovćena i Mornara

Lovćen je večeras na Cetinju savladao Ulcinj 95:78 i ostvario drugu pobjedu u ovoj fazi takmičenja. Mornar je u Tivtu pobijedio Teodo 68:62
Ažurirano: 09.04.2012. 20:35h

Lovćen je u susretu sa Ulcinjom stigao do druge pobjede u Superligi. Izabranici Dragan Radovića su već nakon prve četvrtine stekli dvocifrenu prednost, koju su bez problema sačuvali do kraja.

Najbolji u domaćem timu bili su Petar Stojanović i Miloš Lopčić, dok su u redovima Ulcinja više od ostalih pokazali Siniša Tepavčević i Radoje Đurković.

Mornar je teže od očekivanog stigao do pobjede u Tivtu.

Domaći sastav je krajem prve četvrtine poveo i prednost držao sve do završnice treće četvrtine.

Izlaskom Aleksandra Radulovića zbog pet ličnih grešaka, Barani su uspostavili dominaciju u reketu i zahvaljujući Filipu Baroviću, koji je imao podršku od Ivana Jelenića i Lazara Radosavljevića, stigli do važna dva boda.

Lovćen - Ulcinj 95:78

Cetinje - Dvorana: SRC “Lovćen”. Gledalaca: 500. Sudije: Dragojević, Šundić, Koljenšić (Podgorica). Rezultat po četvrtinama: 25:13, 27:24, 22:15, 21:26.

Lovćen: Stojanović 22, Đoković 6, Latković, Milošević 13, Pavlićević 18, Vrbica 4, Borilović 3, Koprivica, Lopičić 22, Zejak 3, Milić, Kusovac 4.

Ulcinj: Latković 5, Đurišić 13, Kopitović, Klikovac 3, Đeljošević 4, Lalović 4, Medenica 6, Unkašević 6, Taflaj 2, Tepavčević 18, Markašević, Đurković 17.

Teodo – Mornar 62:68

Tivat - Dvorana: “Župa”. Gledalaca: 150. Sudije: Vojinović (Nikšić), Jokić, Šanjević (Podgorica). Rezultat po četvrtinama: 15:13, 16:10, 12:22, 19:23.

Teodo: Mijović 6, Danilović 2, Staničić 3, Radulović 11, Pekić 2, Čalić 15, Bošković 7, Subotić 7, Radonjić, Ljujić 4, Milošević 5, Lučić.

Mornar: Pajović 2, Damjanović, Kasalica 1, Ivanović 9, Skot 3, Jelenić 12, Radosavljević 12, Sekulović 2, Pavić 3, Vujošević 6, Barović 18, Singlteri.