Pobjede Lovćena, Jedinstva, Sutjeske i Ulcinja

Cetinjani u derbiju kola pregazili Mogren. Bjelopoljci upisali prvi ovosezonski trijumf. Sutjeska sigurna kući, a Ulcinj u Herceg Novom
57 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 04.12.2011. 22:42h

Lovćen je najboljom igrom sezone pregazio Mogren.

Tokom svih 40 minuta ekipa Dragana Radovića je dominirala, a samo u prvoj četvrtini Budvani su uspjeli koliko, toliko da pariraju.

Kako je vrijeme odmicalo Cetinjani su pojačavli ritam, pa je Mogren na kraju ispraćen sa minusom od 45 poena.

Košarkaši Jedinstva su nakon produžetka savladali ekipu Podgorice i došli do prve prvenstvene pobjede.

Gosti su bolje otvorili meč i sredinom drugog perioda došli do deset poena razlike, ali su borbeni Bjelopoljci do poluvremena prišli na minus jedan.

U preostalih 20 minuta igra je bila izjednačena, ekipe su se smjenjivale u vođstvu, pa je rezultat na kraju iznosio 77:77.

Produžetak je donio dosta uzbuđenja, a predvođeni izuzetno raspoloženim Arsom Lekovićem, košarkaši Jedinstva su u posljednjim trenucima uspjeli da dođu do značajnog trijumfa.

Sutjeska je nastavila sa dobrim igrama na svom parketu.

Novim trijumfom protiv Teoda, Nikšićani su stigli do pete prvenstvene pobjede.

Istina, gosti su u četvrtoj četvrtini, tačnije u 32. minutu uspjeli da povedu 43:41.

Međutim, takav epilog je dodatno motivisao domaće da odmah uzvrate i preuzmu kontrolu nad utakmicom.

Pobjedu je ovjerio Željko Jovanović, koji je u znak sirene pogodio trojku sa svoje polovine.

Prema očekivanjima, Ulcinj je savladao ekipu ABS Primorja.

Gosti su od samog početka vodili, a najveću razliku su imali na početku treće četvrtine, kada je bilo 15 poena prednosti (28:43).

Jedino što je uspio “dječji vrtić” Dejana Jevtića je da četiri minuta prije kraja stigne na dva poena minusa (57:59).

Međutim, sa dvije vezane trojke Stefanovića, Ulcinjani su se ponovo odlijepili i priveli meč kraju.

Lovćen - Mogren 103:58 (21:16, 31:16, 27:13, 24:13)

Cetinje - Dvorana: SC ,,Lovćen”. Gledalaca: 300. Sudije: Lepetić (Herceg Novi), Raičević (Bijelo Polje), Filipović (Nikšić).

Lovćen: Stojanović 11, Đoković 3, Milošević 6, Pavlićević 21, Vrbica 10, Borilović 2, Koprivica, Lopičić 17, Zejak 17, Milić 4, Jablan 2, Latković 10.

Mogren: Fatić 4, Seferović 13, Reljić, Manojlović 7, Đoković, Vučurović 15, Šestović 2, Osmajić 9, Maričić 2, Suša 2, Mazalica, Dovadžija 4.

Jedinstvo - Podgorica 88:86 (14:17, 23:21, 16:16, 24:23, 11:9)

Bijelo Polje - Dvorana “Nikoljac”. Gledalaca: 200. Sudije: Dragojević (Podgorica), Mićović (Bar), Kaluđerović (Nikšić).

Jedinstvo: Radović 11, Musović, Miljić 8, Leković 35, Omerović 8, Babača 8, Tičević, Knežević 5, Nišavić, Kovačević 2, Rajović 2, Ljujić 9.

Podgorica: Đurović, Femić, Bogojević 18, Perović 9, Mugoša 25, Gavranić 3, Pajović 1, Ljubenković, Nicaj 19, Drašković, Žižić 9, Nikolić 2.

Sutjeska - Teodo 62:55 (13:8, 13:13, 15:19, 21, 15)

Nikšić - Sportski centar. Gledalaca: 400. Sudije: Jokić, Popović (Podgorica), Muhadinović (Cetinje).

Sutjeska: Kovač, Zarubica 7, Pavlović, Jovanović 6, Grabovica 2, Popović 10, Dragićević 15, Kuveljić 7, Krivokapić 2, Milošev, Jocović 3, Pejović 10.

Teodo: Milić 10, Lučić 2, Danilović, Milošević 8, Bulajić 2, Pekić 8, Ćalić 8, Bošković 4, Subotić 6, Rondović 5, Stančić, Ljujić 2.

ABS Primorje - Ulcinj 57:69 (18:20, 10:19, 17:16, 12:14)

Herceg Novi - Dvorana: SC “Igalo”. Gledalaca: 100. Sudije: Šundić, Savović, Radulović (Podgorica).

ABS Primorje: S. Arapović 8, Vujošević, Misinezović 3, D. Arapović, Krivokapić 4, Devrnja 14, Bulatović 2, Kovačević 5, Radak 11, Baćović 8, Brajović 2, Savić.

Ulcinj: Latković 4, Đurišić 9, Stefanović 22, Klikovac 10, Lalović 2, Medenica, Jovović, Marojević 2, Taflaj, Tepavčević 14, Đurković 6.