Pobjede Lovćena, Mornara i ABS Primorja

KK Lovćen, Foto: Kklovcen.me
Ažurirano: 02.02.2014. 20:32h

Lovćen je lakše nego što se očekivalo stigao do pobjede u derbiju protiv Zete.

Na startu meča Cetinjani su poveli 11:2, gosti su uspjeli da se vrate u meč i najavili da su došli da naprave iznenađenje.

Međutim, sredinom druge četvrtine domaći sastav je stigao do dvocifrene prednosti (35:21) i više nije bilo dilema oko konačnog pobjednika.

Centralna figura meča bio je Mašan Vrbica sa 28 poena i fantastičnim šutom za tri 11-8 (73 odsto).

Uz to, imao je šest skokova i četiri asistencije. Odličnu rolu imao je i Danilo Nikolić (15, sedam skokova).

U poraženom timu najbolji je bio Mihailo Sekulović sa 17 koševa (8-7 za dva) i sedam uhvaćenih lopti.

Kao što se i očekivalo, Mornar je bez većih problema savladao Centar.

Da su znatno kvalitetniji rival, Barani su su pokazali već u uvodnim minutima i brzo došli do osjetne prednosti koja je na poluvremenu iznosila 20 poena (56:36), kada je i riješeno pitanje pobjednika.

Marko Perović (29 poena, 10 skokova) i Miloš Milošević (16, 15 uhvaćenih lopti) su ostvarili pod dabl-dabl učinak, a odličan je bio i Andrej Pajović (15).

U domaćem sastavu istakao se Arso Leković (18).

ABS Primorje je u duelu sa Ibrom stiglo do druge pobjede u sezoni i “fenjer” prepustio Centru.

Dugo su domaćini jurili prednost Rožajaca i uspjeli su da preokrenu u finišu treće četvrtine (55:52).

U posljednjih 10 minuta vodila se velika borba, ali su igrači ABS Primorja uspjeli da sačuvaju minimalnu prednost i stignu do slavlja.

Pet igrača u sastavu iz Herceg Novog je imalo dvocifren broj poena, a najefikasniji je bio Bojan Ratković (14).

Goran Oluić (16, 10-7 za dva) je bio najbolji kod Ibra.

Lovćen - Zeta 78:64 (19:11, 18:18, 17:14, 24:11)

Cetinje - Dvorana: SC “Lovćen”. Gledalaca: 400. Sudije: Šutulović, Šundić (Podgorica), Kostić (Ulcinj).

Lovćen: Rabrenović, Nikolić 15, Knežević, Tmušić 4, Vrbica 28, Ljubenković 7, Vukčević 3, Borilović 4, Ševaljević, Zejak 7, Milović 4.

Zeta: M. Raičević 10, Jovović, Brajković 2, Bogojević 11, Koljević 7, Milošević, Ćalić 3, Jocović 9, Ivanović 2, Sekulović 17, F. Raičević, Rakočević 3.

Centar - Mornar 67:93 (13:30, 23:26, 16:18, 15:19)

Bijelo Polje - Dvorana: “Nikoljac”. Gledalaca: 100. Sudije: Janjušević, Pantović (Nikšić), Popović (Podgorica).

Centar: Bošković 2, Ljujić, Šekularac 14, Zlajić 9, Minić, Krunić, Gajević, Knežević 5, Hadžibegović 8, Leković 18, Topuzović, Alihodžić 11.

Mornar: Damjanović 11, Pavićević, Pajović 15, Unkašević 10, Milović, Vušović 6, Milošević 16, Perović 29, Kosanović 4, Latković 2.

ABS Primorje - Ibar 76:74 (15:18, 20:20, 20:14, 21:22)

Herceg Novi - Dvorana: SC “Igalo”. Gledalaca: 100. Sudije: Jokić, Savović, Kajević (Podgorica).

ABS Primorje: Ratković 14, Dabović, Boričić 11, D. Arapović, Kusovac 10, S. Arapović 11, Popović, Novaković 5, Baćović 10, Knežević 9, Spaić 6.

Ibar: Perović 3, Felać 12, Tomašević 1, E. Kalić, Radulović 11, Nurković 6, A. Kalić 13, Hadžibegović 5, Oluić 16, Zejnilović 2, Numanović 5.