Pobjede Lovćena, Sutjeske, Mornara i Ulcinja

Cetinjani slavili u Tivtu košem Vasilija Kneževića u posljednjoj sekundi
58 pregleda 0 komentar(a)
Erste liga logo, Foto: Arhiva Vijesti
Ažurirano: 06.12.2014. 21:40h

Poenima Vasilija Kneževića u posljednjoj sekundi, Lovćen je stigao do pobjede u Tivtu.

Prethodno je trojkom Miloš Krivokapić donio prednost Teodu (85:83), čiji igrači nisu uspjeli da se odbrane za šest sekundi.

Sutjeska je opravdala ulogu favorita protiv Ibra. Pitanje pobjednika Nikšićani su riješili već do poluvremena, kada su stekli 19 poena prednosti (44:25).

Do kraja treće četvrtine vođstvo je povećano za rutinsku završnicu.

Poslije dobre igre, naročito u 2. poluvremenu, Barani su sasvim zasluženo i ubjedljivo savladali ABS Primorje sa 80:60.

Na taj način Mornar je prebolio poraz koji je pretrpio nedavno u Nikšiću.

Do četvrte pobjede u sezoni, Ulcinj je lako stigao u duelu sa Danilovgradom.

Već nakon prvih 20 minuta sve je riješeno, pošto je domaćin poveo 56:39, pa je do kraja jedina dilema bila konačan rezultat.

Teodo - Lovćen 84:85 (20:26, 25:18, 25:23, 14:18)

Tivat - Dvorana: „Župa” Gledalaca: 400. Sudije: Jokić, Popović, Kajević (svi Podgorica).

Teodo: Šarić, Mičel 6, Pekić 7, Mijović 16, Radulović 8, Subotić 14, Lončar, Jocović 2, Džonson 13, Šibalić 6, Krivokapić 12, Kiš.

Lovćen: Rabrenović, Jovanović 12, Milošević 14, Tmušić 7, Vukčević, Đukanović 26, Milić 2, Bjeletić 4, Borilović, Ševaljević 6, Knežević 14, Zuber.

Ibar - Sutjeska 64:84 (14:17, 11:27, 17:23, 22:17)

Rožaje - Dvorana: „Bandžovo brdo”. Gledalaca: 800. Sudije: Dragojević, Savović (Podgorica), Raičević (Bijelo Polje).

Ibar: Agramović, Feleć 13, E. Kalić 2, Nurković, A. Kalić 12, Lončarević 4, Zejak 6, Tomašević 5, Simović 6, Vejlon 6, Hot 7, Mijatović 3.

Sutjeska: Pavlićević 26, Đurović 5, Kovač 2, Čvorović 5, Vujović 2, Ilić 4, Spasojević 12, Arsić 12, Ljujić 7, Bošković 2, Vranješ 7.

Mornar - Primorje 80:60 (21:18, 12:13, 30:17, 17:12)

Bar - Dvorana: „Topolica”. Gledalaca: 300. Sudije: Janjušević, Vojinović (Nikšić), Kostić (Ulcinj).

Mornar: Damjanović 6, Jelenić 4, Milović, Perović 6, Korać 15, Latković 5, Milošević 16, Vilson 10, Mandić 5, Tomović, Miković 12, Vušović 1.

ABS Primorje: Ratković 22, Dabović, Bulatović, Savić 4, Spaić, Arapović 2, Kovačević 9, Novaković, Baćović 9, Dželetović 11, Lepetić 3.

Ulcinj - Danilovgrad 102:84 (26:21, 30:18, 25:15, 21:24)

Ulcinj - Dvorana: „Bratstvo i jedinstvo”. Gledalaca: 50. Sudije: Kaluđerović (Nikšić), Radulović (Podgorica), Lakićević (Budva).

Ulcinj: Kusovac 20, Martinović 13, Strunjaš 6, Krivokapić 5, Ivanović 4, Đurišić, D. Đoković 7, Ljujić, Barović 13, Jovetić, Tomić 17, N. Đoković 17.

Danilovgrad: Đerković 3, Misinezović, Skendžić, Nikaljević 10, Milošević 16, Lalić 16, Jovović 6, Dragović, Milošev 5, Novaković 8, Đikanović 7, Patković 7.